ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Útočník Ručinský zůstává v Litvínově

Velikost textu:
aktualizováno 15. 8. 2012 13:41

Litvínov - Hokejový útočník Martin Ručinský bude nadále hrát za extraligový Litvínov. Jedenačtyřicetiletý olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa dnes podepsal roční smlouvu. Vedení klubu to oznámilo na tiskové konferenci.

Martin Ručinský slaví svůj gól
Martin Ručinský slaví svůj gól

"Jsem rádi, že bude pokračovat u nás. V jednání nebyl žádný problém. Uvědomujeme si, co pro nás znamená, a chceme využít jeho kladného vztahu ke klubu," uvedl generální manažer Petr Hojer.

Ručinský, který má na kontě téměř tisíc zápasů v zámořské NHL, se do Evropy vrátil v roce 2008. Tehdy však nezamířil do Litvínova, ale do Sparty. Na začátku třetí sezony ale v pražském týmu skončil a v říjnu 2010 se vrátil do mateřského klubu, kde v minulé sezoně plnil i roli kapitána. Zda bude hrát s "céčkem" i v nadcházející sezoně, ale momentálně není jisté. "Je to jeden z bodů, o kterých jsme s Martinem mluvili, když se zapojil do tréninku. Je to věc hlasování v mužstvu. My i Martin máme ten názor, že v těchto letech potřebuje větší soustředění na hru a svůj výkon. Když je v klidu, tak je jeho výkon kvalitnější," naznačil trenér Vladimír Jeřábek, že by Ručinský kapitánem nemusel být. "Máme ale hodně času, abychom to vyřešili," dodal Jeřábek.

Severočeši věří, že jim k lepším výsledkům než před rokem, kdy hráli ve skupině o udržení v extralize a dlouho bojovali o vyhnutí se baráži, pomohou i posily. Klub angažoval brankáře Pavla Francouze, obránce Marka Posmyka a Jiřího Zemana, do útoku přišel ze Slovenska Vladislav Baláž.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.