ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Jágr začal přípravu v Kladně, na OH se ale také podívá

Velikost textu:

Kladno – Hokejový útočník Jaromír Jágr, který nedávno přestoupil do Dallasu, stráví zbytek léta v Kladně. Rozhodl se tak začít s přípravou stejně jako loni, kdy se po třech letech strávených v ruském Omsku vracel zpátky do NHL. S kladenským týmem začal dnes přípravu na ledě a mimo jiné se také věnuje nové roli šéfa Rytířů. Mezitím se ale chystá jako divák na tři dny na olympijské hry do Londýna.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

"Pojedu se podívat na tenis a na basketbal," řekl novinářům Jágr. Stěhování z Filadelfie do Dallasu nechá až těsně před startem soutěže. Všechno se bude odvíjet od nové kolektivní smlouvy v zámořské soutěži, protože hrozí výluka. "Musím chvíli počkat. Buď musím vzít věci sem, nebo když nebude výluka, tak pojedu do Filadelfie a odtamtud do Dallasu."

Přestože mu tým Flyers během ročního působení přilnul k srdci, byl jeho nejkratším působištěm v kariéře a nakonec se po Pittsburghu, Washingtonu, New Yorku Rangers a Philadelphii vydá do páté organizace NHL. S několika ještě nedávnými spoluhráči Claudem Girouxem, Maxem Talbotem či Scottem Hartnellem zůstal v minulých dnech v kontaktu.

Jaromír Jágr: "Psali jsem si, s některými jsem mluvil. Je to byznys, všichni to víme. Já jsem byl volný hráč a měl jsem šanci si vybrat mužstvo. Oni (Philadelphia) dělali všechno, aby zlepšili mužstvo. Mají ho kvalitní, a jestli ještě podepíší Webera..."

Jeho loňské 'námluvy' s bývalým působištěm Pittsburghem a podpis smlouvy s rivalem Philadelphií vzbudily u fanoušků rozruch a u příznivců Penguins negativní reakce. Letos je přechod do Dallasu klidný. "Jestli jsou pozitivní nebo negativní reakce, to neovlivním a hlavně to nic neřeší. Nejdůležitější jsou ty po sezoně. K čemu by byly ty pozitivní a já byl hrozný? Když jsou negativní, zase můžu mile překvapit. To je ale všechno o popularitě a já se naučil, že to na ledě nerozhoduje," doplnil čtyřicetiletý Jágr.

Chystá se opět jako loni s Kladnem na led, ale po roce v NHL měl v plánu některé změny v tréninku. "Zjistil jsem, že už nebudu rychlý, ale spíš na ledě chodím. Tak jsem kontaktoval chodce Pribilince a dělal s ním letní přípravu. Chodím rychleji než dřív a každý den jsem cvičil s Jirkou Paroubkem podle Aha!, ale moc dobře jsem se necítil, tak to zase musím změnit," smál se Jágr.

Kladenští hokejisté
Kladenští hokejisté
Více fotek
 • Kladenští hokejisté autor: Eret Petr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/38/3788/378743.jpg
 • Jaromír Jágr autor: Krumphanzl Michal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/38/3788/378772.jpg
 • Kladenští hokejisté autor: Krumphanzl Michal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/38/3788/378775.jpg
 • Jaromír Jágr autor: Krumphanzl Michal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/38/3788/378782.jpg

Vážněji dodal, že má ještě dva měsíce na to, aby ideální přípravu doladil. "Trénink během letní pauzy je sice důležitý, ale důležitější je během sezony i v tom zápasovém tempu," navázal Jágr, který po návratu do slavné soutěže upoutal nejen výkonností, ale právě i přístupem k tvrdé přípravě. Tím motivoval i spoluhráče z Flyers.

Podobnou roli předvedl také v přípravě Kladna loni a klub pod jeho 'vládou' v uplynulé sezoně opustil boj o udržení z minulých let a dostal se do předkola play-off. "Sezona byla dobrá a je důležité to nějakým způsobem zopakovat. Aspoň tak jako minulý rok - udělat play-off a tam zkusit něco navíc," poznamenal Jágr.

Klub pod jeho vedením pracuje ale i na zkvalitnění mládeže. "Je tam teď investováno daleko více peněz, než bylo dřív. Hned jak jsme klub přebírali, tak byl náš cíl zapracovat na mládeži a nějakým způsobem to pozvednout. Chceme se snažit přiblížit výsledkům, kdy jsme byli před sedmi osmi lety jedni z nejlepších. Je to ale těžké. Musíme mít kvalitní trenéry a výběr hráčů," dodal Jágr.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.