ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Dopitovi je 43. V hokeji chce pokračovat

Velikost textu:

Olomouc - Hokejový útočník Jiří Dopita se ve 43 letech rozhodl pokračovat v hráčské kariéře. Olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa bude i nadále hrát za prvoligovou Olomouc, kterou zároveň vlastní. Dopita v minulé sezoně odehrál kvůli zdravotním problémům jen 46 zápasů a uvažoval o konci kariéry, nakonec se ale rozhodl hrát dál.

Jiří Dopita
Jiří Dopita

"Žene mě láska k hokeji. Motivace je to, že to člověka baví a chce hrát," uvedl Dopita. Po minulé sezoně absolvoval operaci ramena, které ještě není stoprocentně v pořádku, ale s návratem na led počítá. "Pokud bude všechno v pořádku, chtěl bych pokračovat. Ale ještě musím rameno pořádně rozcvičit, pořád v něm nemám plný rozsah. Trošku to trvá, ale vypadá to, že by všechno mělo být v pořádku. Doufám," řekl.

Sedminásobný český extraligový šampion, který odehrál v nejvyšší soutěži včetně play-off téměř 900 zápasů, ale působil i v NHL nebo v Německu, chce hrát do té doby, dokud bude platný týmu. "Pokud se budu cítit dobře a budu na ledě platný, tak budu hrát. Pokud bych se trápil, nešlo by mi to, tak bych prostě skončil. Nedělám z toho žádnou vědu. Chci hrát, ale nebudu to tlačit za každou cenu," uvedl Dopita.

Jedním z lákadel příští prvoligové sezony je rozšířená baráž o postup do extraligy. Šanci postoupit mezi elitu budou mít nově dva kluby z první ligy a Olomouc se pokusí stát jedním z nich. "Asi tak jak vloni: vůbec se o tom nechci bavit. Samozřejmě se chceme dostat do play-off, hrát co nejlíp, a pokud bychom postoupili do baráže, bylo by to výborné," dodal Dopita, který v minulé sezoně postoupil s Olomoucí do semifinále play-off první ligy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.