ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

V Buffalu chválí Haška, do týmu ho ale nechtějí

Velikost textu:

Buffalo – Generální manažer Buffala Sabres Darcy Regier se sice rozplývá nad schopnostmi brankářské legendy Dominika Haška a nepochybuje, že má na návrat do nejlepší ligy světa, do svého týmu ho ale nechce. Společně s koučem Lindy Ruffem se sice s českým gólmanem sešli, jenže v týmu Buffala si prý raději ponechají současnou brankářskou dvojici.

Dominik Hašek
Dominik Hašek

"Z respektu k němu i k jeho kariéře v Buffalu jsme se s ním asi před měsícem sešli já a trenér Lindy Ruff a vyslechli jsme ho. Potom jsme se interně poradili a dali mu vědět, že jsme se rozhodli pokračovat s našimi současnými brankáři," řekl americkým novinářům Regier.

Při rozhodování prý nepochybovali o Haškových sportovních dovednostech. "Jsem si jistý jednou věcí - on nemá žádné pochyby o tom, že může dál hrát. Asi ho povzbuzuje i to, že někdo jako Martin Brodeur může chytat i ve čtyřiceti letech finále Stanleyova poháru. Nezpochybňuji jeho vůli či schopnosti, ale nemáme pro něj místo," vysvětlil.

Ze setkání s brankářem měl pozitivní pocit. "Byl z toho opravdu nadšený, přitom mu na začátku sezony bude čtyřicet sedm. Doufám, že si najde tým, rád bych ho viděl zpátky v lize a snad se mu bude dařit - ale v Západní konferenci," vtipkoval Regier o tom, že by "Dominátora" nechtěl za soupeře na Východě. S manažerem souhlasil i kouč Ruff. "Konverzace s Domem vás donutí k úsměvu. Je to bojovník. Když za nás hrál, byl skvělý," řekl Kanaďan Ruff. 

Olympijský vítěz z Nagana Hašek po odchodu z NHL odehrál jeden ročník za Pardubice a další za Spartak Moskva v KHL. V poslední sezoně si dával od hokeje pauzu, udržoval se ale prý ve formě a nyní i v pokročilém sportovním věku usiluje o návrat do NHL. V jiné soutěži už chytat nechce.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.