ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Věřitelé Popradu chtějí zablokovat vstup pražského Lva do KHL

Velikost textu:

Prešov - Okresní soud v Prešově začne ve středu projednávat návrh na vyhlášení konkurzu na majetek společnosti HC Lev Poprad, předchůdce pražského Lva. Návrh podle slovenských médií Alexander Máteffy podal za tři společnosti, kterým prý nováček uplynulého ročníku Kontinentální hokejové ligy dluží přibližně 145 tisíc eur (3,7 milionu korun). Současné vedení Lva Praha se od pohledávek distancuje s tím, že jde o záležitost předchozího majitele Popradu. Pokud by Máteffy se svou žalobou uspěl, teoreticky by mohl zablokovat chystaný vstup Lva Praha do KHL.

Předseda představenstva hokejového klubu HC Lev Praha Jan Musil
Předseda představenstva hokejového klubu HC Lev Praha Jan Musil

Majitel Lva po sezoně přesunul své aktivity z Popradu do Prahy, kde se chystá na vstup do KHL nově vzniklý Lev Praha. Předseda představenstva klubu Jan Musil podle Máteffyho uhradil dluhy z minulého ročníku soutěže pouze českým subjektům, zatímco se slovenskými dodavateli se nevyrovnal.

"Veřejně se distancuje od jakéhokoliv spojení s popradským klubem, přestože několik hráčů a zaměstnanců je i ve struktuře nového klubu. Rovněž licenci KHL převedli mezi těmito subjekty a musí používat název HC Lev, na který je licence vázaná," prohlásil Máteffy.

"Soudním sporem se budeme snažit o navrácení licence do HC Lev Poprad, s.r.o. a tím také blokaci účinkování HC Lev Praha v soutěži," uvedl Máteffy. Věří, že díky soudnímu stání a medializaci záležitosti vzroste tlak na dlužníka. 

Musil se od dluhů dlouhodobě distancuje s tím, že jde o problém předchozího majitele, od něhož klub v průběhu minulého ročníku odkoupil. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.