ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Jágrův agent: Dostal jedenadvacet nabídek. Nekecám

Velikost textu:

New York – O Jaromíra Jágra je v NHL pořádný zájem, alespoň pokud jeho agent Petr Svoboda záměrně nemlží. Česká legenda, která má od 1. července status nechráněného volného hráče, dostala údajně dvacet jedna nabídek ze zámořské soutěže. Svoboda to prozradil serveru stanice Comcast SportsNet.

Jaromír Jágr v dresu Philadelphie
Jaromír Jágr v dresu Philadelphie

"Dostal jedenadvacet nabídek. Nekecám," uvedl Svoboda. "Nikam nespěcháme. Na podpis smlouvy máme hodně času. Zájem je velký," dodal agent. Ve hře jsou podle něj i Letci, za které Jágr v uplynulé sezoně odehrál 73 zápasů, v nichž nasbíral 54 bodů. Stal se tak třetím nejproduktivnějším hráčem týmu.

Během sezony českého útočníka pronásledovaly problémy s třísly. Jágr si ale stěžoval, že v play-off nedostal dostatečný prostor na ledě. Podle amerického serveru je nyní šance, že se Jágr vrátí do Philadelphie, menší než 50 procent. Generální manažer klubu nicméně na konci června uvedl, že by s útočníkem rád podepsal novou smlouvu stejně jako s jeho spoluhráčem a rovněž kladenským rodákem Jakubem Voráčkem.

Philadelphia ale údajně má zájem o volného útočníka týmu Zacha Pariseho z New Jersey. Pokud by hráč do týmu přišel, znamenalo by to, že by si Letci kvůli platovému stropu českého útočníka dovolit nemohli.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

Jágrův agent podle pravidel NHL nesměl do začátku července jednat s jinými zájemci než s Philadelphií. Neděle tak byla prvním dnem, kdy mohl získat nabídky od jiných klubů. Hovoří se například o zájmu Calgary, již po konci sezony se v zámoří spekulovalo, že by český útočník mohl podepsat smlouvu v Montrealu.

S Flyers loni Jágr uzavřel roční kontrakt na 3,3 milionu dolarů. "Vše se může změnit během chvíle. To samé bylo minulý rok - podle toho, co jsem si myslel, byla ve hře tři mužstva: Detroit, Pittsburgh a Montreal. A najednou - protože máme s Kubou Voráčkem stejného agenta - tak se zeptali, co Jágr... A nakonec jsem skončil ve Philadelphii," řekl před časem Jágr.

Jágr je považován za nejlepšího hráče české hokejové historie, v NHL se o něm hovoří jako o jasném budoucím členovi tamní Síně slávy. Vedle dvou Stanleyových pohárů získal i dva tituly mistra světa a zlatou olympijskou medaili. V historické tabulce kanadského bodování zámořské soutěže je nejúspěšnějším Evropanem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.