ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Voráček by rád zůstal ve Philadelphii

Velikost textu:

Praha - Podařenou sezonu v NHL má za sebou útočník Jakub Voráček. Ve Philadephii Flyers se mu dařilo, zařadil se mezi opory týmu. Jestli ale bude v týmu Letců působit i v následujícím ročníku, se teprve uvidí. Dvaadvacetiletému hráči vyprší smlouva a 1. července se stane chráněným volným hráčem.

Jakub Voráček
Jakub Voráček

"Uvidíme, co jak bude, ale rád bych zůstal. Město i ta organizace, to je skutečně špička v NHL. Hrál jsem pravidelně, dohrával jsem sice sezonu docela pomlácený, ale myslím, že to celkem šlo," řekl novinářům Voráček, kterého Flyers získali před rokem z Columbusu.

Rozhodnout by se prý mělo do dvou týdnů. "Říkali, že by spolupráci rádi prodloužili," uvedl Voráček. V klubu prý byli s jeho službami spokojeni, což se odrazilo v obvyklém hodnocení po sezoně, které hráči absolvují. "Bylo hodně rychlé. Řekli 'dobrý' a zase jsem šel. Na nějaké velké vysedávání nejsem," smál se Voráček, jenž měl v uplynulém ročníku plat 2,25 milionu dolarů.

Z osobního hlediska označil sezonu za vcelku úspěšnou. V 78 zápasech si připsal 49 bodů za 18 gólů a 31 asistencí, v play-off přidal v 11 vystoupeních 10 bodů (2+8). Pochvaloval si také možnost zahrát si s Jaromírem Jágrem. "Byla sranda se vším všudy. Sezonu jsem si užíval, ale ten rok utekl strašně rychle. Jen škoda, že jsme nešli dál (v play-off)."

Voráček skóruje proti New Jersey
Voráček skóruje proti New Jersey

Flyers vypadli už ve druhém kole s New Jersey, které vyhrálo sérii 4:1. "Byli lepší. Přehráli nás systémově," uznal Voráček. "Bylo tam pár důležitých okamžiků, které jsme nezvládli," připomněl Voráček prodloužení třetího utkání. "Pak jsme vedli ve čtvrtém utkání u nich 2:0 a nechali je hned v první třetině srovnat."

Zklamání po vyřazení bylo velké. "Každý nás tipoval na vítěze, protože jsme přešli přes favorizovaný Pittsburgh, ale obě ta mužstva hrála úplně jiný hokej a to asi rozhodlo," přemítal Voráček. "Bohužel si myslím, že série s Pittsburghem nás natolik unavila, že už jsme pak byli opravdu utahaní. Už to nešlo," doplnil Voráček.

Na nejbližší období v NHL je zvědavý i proto, že jeho kamarád Jágr by mohl odejít jinam. Na rozdíl od Voráčka bude nechráněným volným hráčem. "Byla by to samozřejmě velká ztráta, protože na ledě i v kabině je to velká osobnost. Vůbec nevím, co plánuje, nebavili jsme se o tom. Bude vědět asi až toho 1. července co a jak dál."

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.