ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Jágr stále neví, kde bude v příští sezóně hrát

Velikost textu:
aktualizováno 9. 6. 2008 16:00

New York - Kam se bude ubírat další kariéra hokejového útočníka Jaromíra Jágra zatím není jisté. Po dovolené v Mexiku se šestatřicetiletá hvězda světového hokeje vrátila do New Yorku s cílem vnést do své budoucnosti jasno. Podle Jágrových slov pro deník Daily News v závěru minulého týdne se však vůbec nic nezměnilo v porovnání s koncem sezony, která pro Jezdce skončila vypadnutím s finalistou z Pittsburghu a následnou rozlučkou týmu 7. května.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

I přes porážku v semifinále Východní konference si Jágr po osobně nepříliš výrazném bodovém zisku v základní části užíval přízně fanoušků za povedené play off a po vyřazení avizoval svou touhu na Manhattanu setrvat. Podobně smýšlela i druhá strana a generální manažer týmu Glen Sather potvrdil, že by nejproduktivnějšího Evropana v historii NHL chtěl mít v kádru i pro příští ročník, který mají Rangers odstartovat dvěma souboji v Praze proti Tampě Bay.

Od té doby však uplynul více než měsíc a Rangers se podle českého forvarda zatím vůbec neozvali. Jenže Jágrův čas do doby, kdy se 1. července stane nechráněným volným hráčem, se krátí a ruský Omsk netrpělivě čeká. Jágr však svůj postoj nezměnil a Jezdci jsou pro něho na prvním místě. "Chci pouze vědět, zda je o mě ze strany New Yorku zájem. To je to, co chci vědět v první řadě," řekl deníku Jágr s tím, že celá věc rozhodně není otázkou toho, zda se Rangers dokážou přiblížit lukrativním podmínkám smlouvy, které nabízí bohatý Omsk. "Ne, o tom to opravdu není."

Jágr prožil v Omsku při výluce v NHL v sezoně 2004/05 skvělé období a ruští fanoušci na něho dodnes vzpomínají jako na modlu. S blížícím se koncem jeho smlouvy s Rangers proto neváhal ani generální manažer Omsku Anatolij Bardin a vypravil se 30. března do New Yorku na setkání s Jágrem i Satherem. "Jestli mám nějakou nabídku z Ruska? Možná," uvedl Jágr, který čeká, zda přání o pokračování spolupráce s Rangers bude vzájemné. "Řekl jsem (zástupcům Omsku), že nebudu mluvit s nikým jiným, dokud si nepromluvím s Rangers. Oni to vědí," dodal Jágr.

Se Satherem nemluvil Jágr od 7. května a podobné je to také v případě jeho agentů Pata Brissona a J. P. Barryho. "Nějakou dobu jsem s nimi nemluvil. Možná se soustředili na Crosbyho v play off," namítl Jágr. Crosby je totiž dalším hvězdným klientem obou agentů. "Možná, že se však chystají mluvit s Glenem právě teď," dodal.

Ačkoliv peníze pravděpodobně nebudou hrát v Jágrově rozhodování hlavní roli, podle některých zdrojů by se mohl jeho případný plat v Omsku vyšplhat až k osmi milionům dolarů za rok, což Rangers téměř s jistotou nedorovnají. Objevily se dokonce i zprávy o 12 milionech, což je však podle Bardina částka hodně přehnaná. Své slovo by však mohla mít Jágrova přítelkyně Inna Puhajková, které New York přirostl k srdci. "Ona ale nic neříká," uvedl se smíchem Jágr. "Spíš by však chtěla zůstat tady," dodal vážně.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.