ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Jedničkou draftu KHL je Alexandrov, Lev vybíral Čechy

Velikost textu:

Čeljabinsk – Po vzoru hokejové NHL má svůj draft i Kontinentální hokejová liga. Letošní jedničkou se stal Denis Alexandrov. Potenciální hráče si premiérově vybírali i zástupci nováčka soutěže celku Lev Praha, kteří se zaměřili výhradně na Čechy. Nejvýše draftovaným českým hráčem byl na sedmém místě Radek Faksa.

KHL
KHL

Asistent trenéra Jiří Kalous ve spolupráci se sportovním ředitelem Rašidem Chabibulinem vybrali v pěti kolech postupně Tomáše Rachůnka ze Sparty, Vojtěcha Mozíka z Mladé Boleslavi, Lukáše Žejdla ze Slavie, Jana Košťálka ze Sparty a mladoboleslavského Romana Willa, který působí v kanadské juniorské soutěži QMJHL.

České hokejisty si ale vybíraly i jiné kluby, nejvýše draftovaným z nich byl Radek Faksa, jenž momentálně rovněž hraje v zámoří. Juniorského reprezentanta si vybral jako sedmičku Nižněkamsk. První volbou Čerepovce, který si vybíral jako čtrnáctý, byl Tomáš Hertl ze Slavie. Novosibirsk ve čtvrtém kole draftoval třineckého Jakuba Orsavu, v pátém poté Ufa Matěje Berana, který momentálně působí také za Atlantikem.

V draftu KHL získávají kluby práva na hráče pro příští tři roky, ti však do soutěže nakonec nemusejí vůbec zamířit. Například v roce 2010 byl jedničkou Dmitrij Jaškin, jenž stále hraje ve Slavii. O rok dříve byl nejvýše postaveným Čechem Vladimír Růžička, který také pražský klub ještě neopustil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.