ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Nedvěd: Bronz má pro nás cenu zlata

Velikost textu:

Helsinky - První a zároveň podle všeho i poslední mistrovství světa odehrál v českém dresu Petr Nedvěd. Čtyřicetiletý útočník kvůli startu za Kanadu na olympiádě v Lillehammeru 1994 dlouho nemohl nastoupit za svou rodnou zemi, v této sezoně mu ale pravidla Mezinárodní hokejové federace dovolila reprezentovat a Nedvěd se ve Švédsku a Finsku podílel na zisku bronzových medailí.

Petr Nedvěd slaví se spoluhráči
Petr Nedvěd slaví se spoluhráči

"Pro mě je to asi definitivní konec, co se týká reprezentace. Samozřejmě, že jsem šťastný, že jsme alespoň urvali bronz. Pro nás má cenu zlata," řekl Nedvěd. "Byl to hodně těžký zápas. Po včerejšku, kdy jsme si věřili, že přejdeme přes Slováky, se nám těžko usínalo. Ještě dnes ráno jsme měli problémy, ale když jsme přišli do kabiny, tak jsme to ze sebe shodili, podali jsme vynikající výkon a porazili tým, který měl velké šance získat tady zlato," zhodnotil utkání zkušený centr.

Český tým vstřelil všechny branky Finsku už v první třetině, v závěrečné části pak musel čelit velkému náporu soupeře. "Už jsme jen bránili a to se nám podařilo. Po gólu v přesilovce měli Finové ještě dostatek času, aby vyrovnali, ale měli jsme trochu štěstíčka, ustáli jsme to a máme bronz," pochvaloval si Nedvěd.

Sázka na defenzivu podle něj souvisela i s faktem, že reprezentace vedla o dvě branky. "Nemělo cenu pouštět se do nějakého hurá hokeje, nepotřebovali jsme góly tolik jako Fini. Snažili jsme se betonovat ve středním pásmu a nedat jim žádnou šanci zadarmo," řekl Nedvěd a vyzdvihl výkon brankáře Jakuba Štěpánka. "Byl to jednoznačně náš nejlepší hráč. Podržel nás a dal nám šanci, abychom nějaký gól vepředu dali," dodal Nedvěd.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.