ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Hadamczik: Chybami jsme Slovensku nabídli výhru sami

Velikost textu:

Helsinky - Trenér českých hokejistů Alois Hadamczik byl po semifinálové porážce se Slovenskem na mistrovství světa v Helsinkách hodně zklamaný. Podle něj jeho tým nabídl soupeři vítězství vlastními individuálními chybami. Hadamczik ale věří, že se mužstvo z porážky oklepe a vybojuje proti domácímu Finsku bronz.

Alois Hadamczik
Alois Hadamczik

"V semifinále je samozřejmě každý soupeř dobrý, ale my jsme si na něj věřili. Jsem z toho hodně zklamaný. Udělali jsme individuální chyby u všech tří gólů a soupeř nás potrestal. V takovém zápase by se neměly stát a těžko se dají napravit," prohlásil Hadamczik. "O nasazení a vůli u všech hráčů se nedá ani slovíčkem pochybovat. Ale když nedáme góly, tak nemůžeme vyhrát."

U obou branek ve třetí třetině byl obránce Miroslav Blaťák, který nejdříve při přesilovce českého týmu po nepovedené přihrávce Tomáše Plekance se snažil zachránit situaci pádem do přihrávky Michala Handzuše na Miroslava Šatana, pak před třetím gólem se u mantinelu zbavil puku, který získal Tomáš Surový pro Libora Hudáčka.

Kouč Alois Hadamczik:

"Život je takový. Hráči si musí uvědomit, že je to pryč a že další úspěch může být, když teď porazíme Finy. To si musí každý v hlavě srovnat."

"Když Tomáš Plekanec dával tu nahrávku, tak to tam měl odcouvat a soupeř by jel do plných. Potom tam měl čistý puk, a kdyby udělal dva kroky za bránu, tak to nemusel dávat za sebe. Slováci navíc, když jeli samostatný nájezd, tak ho famózně proměnili," doplnil Hadamczik.

Podle Hadamczika se na týmu projevila únava ze čtvrtečního čtvrtfinále se Švédskem a následného pátečního cestování ze Stockholmu do Helsinek. "Do toho přišlo brzo zranění Martina Erata. Pak byl i otřesený Frolík a Koukal s kolenem. Musel jsem sestavu míchat, že jsem tam každého dával chvíli," navázal Hadamczik.

Otřesený Erat musel po zákroku Libora Hudáčka na hlavu odstoupit ze hry, nemusel ale nakonec ani na vyšetření a v neděli se rozhodne, zda bude připravený na zápas o bronz. Hadamczika ale posuzovaní zákroků rozčílilo, už loni v Bratislavě se marně zlobil po faulech Rusa Jevgenije Arťuchina.

Ve 47. minutě za stavu 1:3 poslal do branky místo Jakuba Kováře Jakuba Štěpánka. "Chtěl jsem dát mužstvu nový impulz a udělat maximum pro otočení výsledku, ale dneska i puky chodily k nim. Soupeř měl víc štěstí než my," pokračoval kouč. O nasazení Štěpánka uvažoval už před zápasem. "Ale dělá se to těžko po takovém utkání se Švédy."

Češi chtěli hrát prý stejně jako ve čtvrtek proti Švédsku, ale na tento výkon nenavázali. "Chtěli jsme dobře bránit a napadat v situaci, kdy soupeř nebude mít puk pod kontrolou. Druhou třetinu jsme na ně vlétli a dostali jsme je pod tlak, že nemohli vyjet ven. Ale nedávali jsme góly a ve třetí hned v první minutě jsme dostali gól. Hodně to mužstvo poznamenalo," doplnil.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.