ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Vůjtek nebere duel s krajany prestižně

Velikost textu:

Helsinky - Trenér Vladimír Vůjtek povede v sobotu v semifinále hokejového mistrovství světa v Helsinkách slovenský tým proti českému, ale nechce brát souboj s krajany nijak prestižně. Tým kouče Aloise Hadamczika považuje za favorita a je si vědom, že jeho forma na turnaji graduje. Ale Slováci se podle něj chtějí opět týmovým výkonem pokusit po čtvrtfinálovém postupu přes Kanadu o další překvapení.

Vladimír Vůjtek
Vladimír Vůjtek

"Český tým je velice silný. Začali šampionát tak trošku rozpačitě, ale poslední tři zápasy hráli velice dobře a včera podali nejlepší výkon," řekl Vůjtek. Souboj bývalých federálních partnerů nevnímá nijak osobně. "Beru to tak, že nastupuju proti dalšímu týmu na mistrovství světa v barvách Slovenska. Každé vítězství potěší, ať je to proti Česku, Kanadě nebo Americe."

S Hadamczikem se dobře zná, ale žádné špičkování mezi nimi prý neprobíhá. "Určitě se hecovat nebudeme, ale samozřejmě jsme si poslali blahopřejné esemesky po vítězných zápasech," prohlásil Vůjtek. Povede se podle něj taktický boj, ale není prý potřeba vymýšlet nic, co by jeho protějšek překvapilo. "Hokej už je vymyšlený, teď je jen potřeba dostat do hráčů to, co potřebuje tým, a mít také kousíček štěstí."

Slovákům se proti českým hokejistům dlouhodobě nedaří a z patnácti soubojů na velkých turnajích vyhráli jen dva. "Samozřejmě, že je tam víc vítězství Čechů. Slováci na těch velkých turnajích vyhráli (v klíčových zápasech) jednou, a to zrovna tady v Helsinkách," připomněl výhru v boji o bronz na MS 2003. "Zkušení hráči to vědí a snaží se tým nabudit tak, aby nebyl přemotivovaný, ale hrál nadoraz."

Jeho tým se bude snažit vložit do semifinále vše, za co hráče Vůjtek chválil po úspěchu proti Kanadě. "Byl jsem rád i za ně, že se jim to povedlo. Za velkou dřinu, obětavost, poctivost a soudržnost se jim povedlo i získat vítězství," řekl Vůjtek. Slováci slavili proti Kanadě šestou výhru na turnaji v řadě. A postupem do semifinále jejich ambice nekončí. "Samozřejmě, že s jídlem roste chuť, ale my se musíme podívat také na to, jaké týmy proti sobě stojí. Češi jsou favorité, stejně jako byla Kanada, a my se jim budeme snažit zkomplikovat život," uvedl Vůjtek.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.