ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Za úspěch může Vůjtek, shodla se slovenská média

Velikost textu:

Bratislava - Slovenská média nešetří chválou na adresu reprezentačního trenéra Vladimíra Vůjtka. Český kouč dovedl slovenskou reprezentaci do semifinále mistrovství světa, kde si zahraje o medaile poprvé od roku 2004. Jejich dalším soupeřem budou v sobotu čeští hokejisté.

Vladimír Vůjtek
Vladimír Vůjtek

"Po letech voní ve vzduchu naděje hokejové medaile. Od doby, kdy naposledy plnila náměstí, uběhlo mnoho času," napsal deník Sme, jenž připomněl propad Slovenska v žebříčku mezinárodní hokejové federace. "V bezútěšné situaci přišel nový trenér, klidný Morávak Vladimír Vůjtek. A trpělivě budoval tým, který neplýtvá slovy o statečnosti nebo superpartě."

Podle Pravdy čtvrtfinálové vítězství Slováků nad Kanadou připomnělo největší hokejový úspěch země z roku 2002, kdy pouť ke zlatým medailím odstartovali slovenští hokejisté ve vyřazovací fázi mistrovství světa rovněž těsným vítězstvím nad zámořským soupeřem.

Za nynějšími úspěchy slovenského výběru v Helsinkách stojí podle novin trenér Vůjtek, který se postavil na lavičku reprezentace po jejím neúspěchu na loňském šampionátu v Bratislavě a Košicích. "Chlapík s vzezřením dobráckého penzisty se pustil do práce. Hned v úvodu jej zaskočilo velké množství omluvenek hráčů, ale absentérům vzkázal, že za zásluhy z minulosti nikoho do reprezentace nevezme."

"Slovensko žije svůj hokejový sen. Po nevýrazné přípravě na šampionát by na to, že naši chlapci postoupí do boje o medaile, nevsadil nikdo. Tým se ale semkl, ukázal hokejovou krásu a um a senzačně vyřadil favorizovanou Kanadu," hlásí Nový čas.

Deník Plus jeden deň píše o postupu do semifinále turnaje jako o fantazii a očekává zisk cenného kovu. "Vůjtek je strůjcem našeho úspěchu na šampionátu," napsaly Hospodárske noviny. Nový kouč podle listu změnil poměry v slovenském hokeji, když nečekal na hráče, kteří během sezony odmítli reprezentovat, a nikoho do národního týmu nenutil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.