ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Staroměstské náměstí opět žilo hokejem

Velikost textu:

Praha - Obrovské nadšení vypuklo po závěrečné siréně čtvrtfinálového utkání mistrovství světa se Švédskem nejen mezi českými hokejisty ve Stockholmu, ale také na zaplněném Staroměstském náměstí v Praze. Na tradičním místě oslav českých sportovních úspěchů sledovaly dnešní zápas na velkoplošné obrazovce stovky lidí.

Fanoušci slaví na Staroměstském náměstí
Fanoušci slaví na Staroměstském náměstí

Po skončení čtvrtfinálového duelu zpívaly dojaté davy státní hymnu na počest vítězů.

"Je to úžasné, ale já jsem tušil, že to takhle dopadne. Teď si poradíme v semifinále jako vždy se Slováky, ale myslím, že ve finále prohrajeme na nájezdy s Rusy," konstatoval  fanoušek v klobouku v národních barvách.

Fanoušci
Fanoušci

Příznivci, často v dresech českého týmu, se v historickém centru Prahy začali scházet již desítky minut před začátkem přímého přenosu. Dav, nad nímž vlály státní vlajky, se snažil z pódia rytmickou hudbou i pobízením ke skandování rozehřát dýdžej.

"Češi, Češi," povzbuzovalo od úvodních minut zaplněné náměstí. Fandění se změnilo v rozzlobené bučení, když se Švédové ujali vedení a poprvé o sobě dala vědět malá skupinka příznivců v žluto-modrých barvách soupeře. Frustrace však netrvala příliš dlouho, Češi vývoj utkání otočili a na konci první třetiny se již náměstím nesl známý pokřik "Kdo neskáče, není Čech".

Napětí mezi přítomnými se stupňovalo ve druhé části hry. Diváci před projekční plochou střídavě zklamaně hučeli při nevyužitých šancích českého týmu a gólu soupeře, naopak jásali při skvělých zákrocích gólmana Jakuba Kováře i dalším střeleckém úspěchu Čechů. V předních řadách se objevily světlice a spokojení příznivci si zanotovali klasický sportovní hit We Are The Champions.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.