ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Hadamczik: Turnaj pro nás teprve začíná

Velikost textu:

Stockholm – Trenér české hokejové reprezentace Alois Hamdaczik konečně prolomil svou nepříznivou bilanci se Švédskem, které na velkém turnaji porazil až na sedmý pokus. Výhra českého týmu 4:3 je ale podle něj teprve začátek. "V kabině jsme si řekli, že turnaj tímhle teprve začíná," řekl České televizi. V sobotu se jeho svěřenci utkají o finále s výběrem Slovenska.

Alois Hadamczik
Alois Hadamczik

Švédové budou poprvé od roku 2000 chybět v bojích o medaile. "Švédové nás o nejvyšší mety připravili mnohokrát. Zrovna před rokem v Bratislavě. Měli tu silný tým, bylo těžké se na ně připravit," uvedl Hamdaczik, jenž hýřil superlativy směrem k českým hráčům. "Musím je pochválit. Ať to byl brankář, obránci či útočníci."

Podle Hamdaczika byli Češi od začátku jednoznačně lepší. "Měli jsme šance, které jsme neproměnili, což mohlo mrzet zvlášť, když Švédové srovnali na 3:3. Ale jsem rád, že si Milan Michálek nechal tak důležitý gól zrovna na závěr," řekl Hamdaczik směrem k hráči, jenž rozhodl zápas 29 sekund před koncem.

Reprezentační kouč se Čechy snažil namotivovat všelijak. Důležité však podle něj bylo, že každý z hráčů komunikuje. "Velmi dobře se s nimi spolupracuje, chtějí vyhrávat a udělat vše pro to, abychom nejeli domů a nemuseli být kritizováni," uvedl.

V sobotu ho čeká semifinálové utkání proti Slovensku. To má čas na regeneraci. Hrát se totiž bude v Helsinkách, kde Slováci hráli skupinu A, zatímco Češi se budou muset přemístit ze Stockholmu. "Na nedostatek energie se vymlouvat nebudeme," uvedl rázně.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.