Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
pondělí 10. prosince 2018 Julie

Laco: Kanaďanům jsme se ve všem vyrovnali

Velikost textu:

Helsinky - O zatím největší překvapení šampionátu se postarali hokejisté Slovenska, když ve čtvrtfinále porazili favorizovanou Kanadu 4:3. Týmový výkon a víra ve zvrat za nepříznivého stavu po druhé třetině byly podle slovenských hokejistů hlavními aspekty, jimiž dokázali v prvním čtvrtfinále mistrovství světa zaskočit severoamerické mužstvo. Po osmi letech si tak zahrají na mistrovství světa o medaile.

Kanada - Slovensko
Kanada - Slovensko

"Zápas to byl těžký, Kanada byla favorit. Hráli dobře, ale myslím, že jsme se jim vyrovnali ve všem a dali jsme ten jeden gól navíc. Když jsme hráli pět na pět, tak to byla vyrovnaná partie," prohlásil po zápase slovenský brankář Ján Laco.

Slováci sice ztratili rychlé vedení 2:0 a ještě po polovině závěrečné části prohrávali 2:3, ale skvělým finišem postoupili mezi nejlepší čtveřici. Rozhodující úder přišel v 58. minutě z hole útočníka Michala Handzuše.

"Vyhráli jsme jako tým, základem byl kolektivní výkon," řekl pětatřicetiletý hráč San Jose. Přiznal, že především ve druhé třetině měl výkon týmu několik hluchých míst. "Škoda toho třetího gólu těsně před koncem druhé třetiny. Říkali jsme si ale pak v šatně, že jeden gól dáme, a dali jsme dva," přiblížil Handzuš bojovou náladu v kabině.

"Po pěti letech jsme nejen v play-off, ale teď už v semifinále," konstatoval další zkušený útočník Miroslav Šatan. Posledním umístěním mezi osmičkou pro Slováky byla šestá příčka v roce 2007, poté následovala bídná představení a nelichotivá umístění na 13., 10., 12. a 10. místě.

"Sám jsem příjemně překvapený a věřím, že jsme ještě neřekli poslední slovo. Ve druhé třetině nás Kanaďané tlačili, potom jsme si ale o přestávce řekli, že to ještě zkusíme, a vyšlo nám to," uvedl Šatan, vedle Handzuše další pamětník mistrovského titulu z roku 2002.

Velkou radost z postupu po dramatu měl i další útočník Tomáš Kopecký. "Pro takovéhle chvíle hraju hokej. Jsou to krásné momenty. Hráli jsme jeden pro druhého, jsme všichni vítězi. Poslední dvě minuty to byly obrovské nervy. Děkujeme fanouškům, kteří nám fandili. I přes média cítíme tu podporu ze Slovenska," řekl autor úvodní branky zápasu ze šesté minuty.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.