ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Kašpar doufá, že si na MS ještě zahraje

Velikost textu:

Stockholm – Bitva bitev, zápas, který rozhodne o úspěšnosti či neúspěšnosti účinkování na mistrovství, jak zní známé klišé. Český výběr čeká čtvrtfinále a soupeř z těch nejméně oblíbených – Švédsko. Lukáš Kašpar, který kvůli zranění do dnešního utkání aktivně nezasáhne, je však poměrně optimistický. Forma podle něj graduje. A Henrik Zetterberg se těší na kvalitní hokej.

Lukáš Kašpar
Lukáš Kašpar

České účinkování na turnaji zpočátku nepůsobilo nejlépe. "Měli jsme slabší začátek, ale každý zápas jsme hráli lépe a lépe. S Rusy už to byla vyrovnaná partie. Doufám, že to teď bude gradovat," věří společně s fanoušky Kašpar.

Trenér Hadamczik zatím poměrně aktivně míchá se sestavou a snaží se najít ideální kombinaci hráčů ve formacích. Český útočník pro to má pochopení. "Když se nedařilo, trenér s tím musel něco udělat, aby nám začaly padat góly. Snaží se najít ideální formace," vysvětluje.

Kašparův protějšek Zetterberg neočekává, že by byl večerní zápas odlišný od prvního vzájemného měření sil na šampionátu. "Naše i česká sestava se od začátku změnily, dorazili noví hráči. Ale nečekám, že zápas bude moc odlišný od toho prvního. Víme, co od sebe očekávat. Češi se přeci jen v posledních zápasech zlepšili v přesilovkách. Souboj dvou kvalitních týmů určitě přinese kvalitní hokej."

Pokud by Češi své soupeře přetlačili, v což budou doufat fanoušci po celé republice, mohli bychom se ještě Kašpara v zápase dočkat. "Doufám, že ano. Dneska jsem byl na ledě, už včera jsem se zkusil trochu sklouznout a lepší se to. Bohužel bych dnes nedokázal podat stoprocentní výkon, takže jsem zápas musel oželet," dodal.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.