ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Zápas pravdy je tu: Češi se postaví Švédsku

Velikost textu:

Stockholm - České hokejisty čeká klíčový zápas celého mistrovství světa. Duel s domácím Švédskem rozhodne, zda si Češi zahrají o medaile, nebo zamíří ze šampionátu domů. Hlavní hádankou před večerním utkáním zůstává, kdo se postaví do branky českého týmu. Podle včerejších informací ČT by měl chytat českobudějovický Jakub Kovář, kouč národního týmu Alois Hadamczik to ale odmítá potvrdit. Utkání začíná ve 20:15. Přímý přenos sledujte na ČT4 a webu mshokej.cz. Zápas okomentují Robert Záruba s Davidem Pospíšilem.

Čeští hokejisté
Čeští hokejisté

"To bych mohl říct včera. Švédové furt od (generálního manažera) Lenera loudí, pořád si nejsou jistí, jestli ten, nebo onen. Říkali jsme, že to necháme v napětí. Oni také přemýšlejí, co udělat, nebo neudělat. I v kabině to tak kluci chtěli," dál odmítá vyzradit jméno brankáře Hadamczik.

Oba čeští gólmani se drží mezi první pětkou brankářů s nejvyšší úspěšností zákroků na mistrovství a podle expertů je tak prakticky jedno, kdo v brance nakonec nastoupí. "Můžeme se dohadovat, třeba nás trenér Hadamczik nakonec opravdu překvapí a bude chytat Mrázek. Ale Kovář je jasná jednička tady na mistrovství. Jak turnaj běžel, tak to bylo jasnější a jasnější, takže neočekávám v bráně nikoho jiného než jeho," myslí si komentátor České televize David Pospíšil.

Domácí tým bude ve čtvrtfinálovém utkání proti Česku favoritem. V základní skupině Švédové porazili náš výběr 4:1, pro dnešní zápas už navíc budou mít k dispozici Nicklase Bäckströma. "Já se nedívám na to, jestli je to Rus, nebo Švéd. Ten tým mají ohromně silný. Mluvilo se o tom, jestli bychom raději hráli s Rusama, nebo Švédama – já v tom osobně nevidím moc rozdíl. Tak jako tak nás čeká hrozně důležitý zápas," říká Jakub Kovář.

Proti Švédsku nastoupí beci Nakládal a Němec. Němce trápila v minulých dnech zvýšená teplota, ale už v úterý proti Německu hrál, Nakládal měl potíže s třísly. Mimo hru je od prvního duelu s Dánskem zadák Zdeněk Kutlák s otřesem mozku.

"Budeme hrát na sedm beků a dvanáct útočníků. Tak jak jsme trénovali," doplnil Hadamczik. Připravený bude i útočník Lukáš Kašpar, který vynechal zápas s Německem s nespecifikovaným zraněním. Mimo sestavu zůstane také útočník Michal Vondrka.

Pravděpodobná sestava ČR: Jakub Kovář (Štěpánek) - Nakládal, Blaťák, Krejčík, Čáslava, Mojžíš, Krajíček, Němec - Erat, Plekanec, M. Michálek - Frolík, Krejčí, Tenkrát - Hemský, P. Nedvěd, Koukal - Petružálek, Novotný, Průcha. 

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.