ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Blamáž, debakl, výprask – německá kritika zápasu s Českem

Velikost textu:

Berlín - Blamáž, debakl, trapný výprask – tak píše německý tisk o úterní porážce Německa 1:8 od českých hokejistů na mistrovství světa. Sportovně přitom přiznává, že Češi byli o třídu lepší.

Německo - Česko
Německo - Česko

"Stejně jako proti Norům se německý tým nedostal už od začátku do hry a prezentoval se výkonem o třídu horším než Češi," napsal magazín Kicker a připomněl předchozí vysokou porážku německého výběru od Norska 4:12.

"V ofenzivě neškodní Němci nechávali bruslařsky i herně talentovaným Čechům znovu a znovu dostatek prostoru pro kombinaci a říkat, že si tím německé mužstvo stejně jako proti Norům podepsalo vlastní ortel, je zbytečné," poznamenal sportovní časopis k zápasu.

"Hráli jsme nešťastně, zápas probíhal úplně mimo nás," zhodnotil výkon svých svěřenců trenér Německa Jakob Kölliker. "Byl to další debakl. S Čechy může člověk prohrát, ale to, co jsme předvedli, je velmi smutné," kál se také útočník Philip Gogulla.

Hlavní cíl nesplněn

"Německo se rozloučilo dalším debaklem. Snaha po odčinění porážky od Norska nebyla u německého mužstva proti Čechům vůbec vidět. Kvalifikace na olympijské hry v roce 2014 tak zatím unikla," připomněl deník Die Welt stejně jako ostatní listy, že se německé reprezentaci nepodařilo na šampionátu naplnit hlavní cíl - přímo se kvalifikovat na olympijský turnaj v Soči.

Německo na MS skončilo dvanácté a kleslo v pořadí zemí, které je pro účast na olympiádě směrodatné, z osmé na desátou pozici. V únoru příštího roku tak bude mít přednostní právo pořádat kvalifikační turnaj stejně jako Lotyšsko a Dánsko.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.