ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Jsou to moje životní góly, řekl po Francii Radivojevič

Velikost textu:

Helsinky - Hokejové Slovensko jásá. Přestože tým pod vedením českého kouče Vladimíra Vůjtka dosáhl zatím pouze na dílčí metu v podobě postupu do čtvrtfinále a Slováci v něm narazí na favorita celého turnaje Kanadu, už nyní mají co slavit. Postupem mezi nejlepší osmičku po dlouhých pěti letech si totiž zajistili přímý postup na olympijské hry v Soči v roce 2014. O všem rozhodl souboj s Francií, v němž mohl soupeř v případě výhry v základní hrací době proklouznout do čtvrtfinále na úkor Slováků. Hrdinou Vůjtkova týmu se stal útočník Branko Radivojevič, jenž dal gól na 4:3 a poté vysvobodil Slováky i vítěznou trefou na 5:4.

Slovenští fanoušci křepčí v utkání proti Francii
Slovenští fanoušci křepčí v utkání proti Francii

"Byl to psychicky nejtěžší zápas v mé reprezentační kariéře. A vstřelil jsem svoje životní góly," řekl šťastný střelec slovenským médiím. Tým prý tížilo vědomí, že případná prohra by ho poslala domů. "Nervozita nám trošku svazovala ruce, Francouzi neměli co ztratit. Tyto naoko lehké zápasy bývají pro nás nejtěžší, radši hrajeme proti silnějším soupeřům, než když máme být favority my," připustil Radivojevič.

Radivojevič: Smekám před Francií klobouk

Slovensko mělo skvělý nástup, ale vedení 2:0 ztratilo. Radivojevič přiznal, že mohlo dojít k určitému polevení v koncentraci. "Francouzi však hráli také velmi dobře a já před nimi smekám klobouk; jezdili, dohrávali souboje, kousali až do konce. Ale klobouk dolů také před naším mužstvem. Nakonec jsme je přetlačili a jsme tam," prohlásil Radivojevič.

O postup se prý v průběhu zápasu nestrachoval. "Stále jsem věřil. Bylo dobré, že Francouzi ani jednou nevyhrávali, že nedali vedoucí gól. Stále jsme vedli my a dotahoval soupeř," pochvaloval si Radivojevič.

Trenér Slovenska Vladimír Vůjtek:

"Budeme hrát proti silným hráčům z NHL, ale jeden zápas jsme s nimi už odehráli. Máme teď další pokus na to, abychom tohoto soupeře zdolali."

Slovákům se tak již nyní vyplatilo angažování uznávaného kouče Vůjtka. "Ty pocity po výhře nad Francií jsou příjemné. Poslední čtyři dny byly velmi hektické, hráli jsme tři těžké zápasy pravdy. Všechny jsme je ale postupně zvládli, proto musím hráčům poděkovat za skvělou práci. Za našimi vítězstvími stojí vynikající kolektiv," ocenil týmovou soudržnost Vůjtek.

Připustil, že olympiáda byla sice cílem, ale že tým chce rovněž uspět, proto chtěl do čtvrtfinále. "Kdybychom nepostoupili do čtvrtfinále s těmito body a čtyřmi výhrami za sebou, hodně by to bolelo. Nyní necítíme žádný tlak. Nechceme však prodat svoji kůži lacino," uvedl Vůjtek s výhledem k boji o postup do závěrečných klání o medaile.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.