ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Ovečkin a Sjomin už jsou ve Stockholmu

Velikost textu:

Stockholm - Poslední dvě velké posily ruské reprezentace na mistrovství světa Alexander Ovečkin a Alexander Sjomin už jsou ve Stockholmu s týmem. Hvězdné duo z Washingtonu věří, že sborná bude i nadále s jejich přispěním vítězit. Rusko je jediným týmem na šampionátu, který ještě neztratil ani bod a má před čtvrteční čtvrtfinálovou bitvou na kontě sedm výher.

Alexandr Ovečkin
Alexandr Ovečkin

"Viděl jsem v televizi záběry z několika zápasů a byl jsem telefonicky v kontaktu s kapitánem týmu Iljou Nikulinem. Věřím, že náš příjezd nebude mít na tým špatný vliv. Naopak, že to bude lepší," řekl Ovečkin ruským novinářům po příletu do švédské metropole.

Trénink se spoluhráči jej čeká dnes večer. "Hlavním úkolem teď pro nás je aklimatizovat se. Ve Washingtonu je šest hodin ráno, do jedenácti do večera to musíme nějak vydržet," podotkl elitní ruský střelec, který se svým parťákem cestoval do Stockholmu s přestupem dvanáct hodin.

Ovečkin i Sjomin mají za sebou náročnou sezonu v zámoří, která pro ně skončila prohrou Capitals ve druhém kole play-off s New York Rangers. "Síly mi ještě zůstaly. A nadšení taky. Oproti předešlým sezonám jsem tolik nehrál. V národním týmu o to ale tolik nejde, na čas strávený na ledě nekoukám," podotkl Ovečkin.

"Po vyřazení v play-off jsme se okamžitě rozhodli, že pojedeme na mistrovství světa. Doufám, že tým bude pokračovat ve vítězném tažení," přál si Sjomin, který by měl vytvořit útok společně s Ovečkinem a Pavlem Dacjukem. "Každý ví, jak dobrý hráč to je. Budu šťastný, když s ním budu mít možnost hrát," ocenil Sjomin očekávaného spoluhráče z Detroitu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.