ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Hokejisté nastoupí bez Kašpara a Nedvěda, ale s Němcem

Velikost textu:

Stockholm - Čeští hokejisté nastoupí v závěrečném utkání v základní skupině B na mistrovství světa ve Stockholmu proti Německu bez útočníků Lukáše Kašpara, který má zdravotní problémy, a Petra Nedvěda. Čtyřicetiletý centr bude odpočívat, místo něj se dostane do hry Michal Vondrka. Do sestavy se vrátí obránce Ondřej Němec, který kvůli zvýšené teplotě vynechal nedělní zápas s Ruskem. Stále není jisté, jestli bude moci ještě zasáhnout do šampionátu po zranění z úvodního duelu s Dánskem obránce Zdeněk Kutlák.

Nedvěd za reprezentaci
Nedvěd za reprezentaci

Kašpar vynechal s nespecifikovaným zraněním už pondělní trénink. "Lukáš má trošičku problémy, takže místo něj naskočí Petružálek," řekl asistent trenéra Josef Paleček. Němec měl problémy už v pátečním utkání s Itálií a do tréninku se vrátil v pondělí. "Jsem rád, že jsem konečně bez teplot. Uvidíme, jestli mě trenér postaví, byl jsem to teď zkusit a cítil jsem se dobře," řekl novinářům Němec.

V posledním utkání před čtvrtečním čtvrtfinále nechce na ledě chybět. "Cítím se tak, že můžu hrát. Myslím, že by bylo dost sobecké ležet pět dní v posteli, potit se a pak říct trenérovi, že jsem zdravý a jdu hrát čtvrtfinále. Kluci by hráli dobře a já bych mužstvu nepomohl," uvedl zadák Čerepovce.

Mistr světa z Kolína nad Rýnem z roku 2010 si chce místo v sestavě zasloužit. "Pokud chci mít šanci, abych čtvrtfinále hrál, tak musím hrát dneska a trenérovi dokázat, že si důvěru zasloužím," dodal Němec.

Dopolední rozbruslení spolu s třetím brankářem Petrem Mrázkem, Němcem a Vondrkou, který se v minulých zápasech nevešel do sestavy, absolvoval také Kutlák. Po zákroku Jannika Hansena měl bolesti hlavy a problémy s krční páteří, teď už se jeho stav lepší. "Zklidňuje se to, Zdeněk se cítí každý den lépe. Doufejme, že stihne ještě do mistrovství zasáhnout," řekl Paleček.

Vedle Nedvěda bude odpočívat také gólman Jakub Kovář a Jakubu Štěpánkovi bude krýt záda na lavičce Petr Mrázek. Po poradě před utkáním o tom informoval mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Pravděpodobná sestava českých hokejistů:
Štěpánek - Nakládal, Blaťák, Čáslava, Krejčík, Krajíček, Mojžíš, Němec - Erat, Plekanec, M. Michálek - Frolík, Krejčí, Tenkrát - Hemský, Koukal, Průcha - Petružálek, Novotný, Vondrka.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.