ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Vůjtek: Věřili jsme, že Bělorusko bod uhraje

Velikost textu:
aktualizováno 15. 5. 2012 12:56

Helsinky - Předposlední hrací den základních skupin na hokejovém MS nebyl slovenskému výběru příliš nakloněn. Zatímco Češi postoupili do čtvrtfinále díky výhře Dánska nad Lotyšskem, Bělorusové svěřencům Vladimíra Vůjtka nepomohli, když gólem z předposlední minuty prohráli s Francií. "Věřili jsme, že Bělorusko nějaký bod uhraje, ale s touto variantou jsme po výhře Francouzů nad Švýcarskem počítali," říká vyrovnaně český kouč slovenského týmu.

Vladimír Vůjtek
Vladimír Vůjtek

Bojovní Francouzi díky dvěma vítězstvím nad nejbližšími konkurenty překročili plán a nejen že se zachránili v elitní skupině, dokonce ještě mohou postoupit do čtvrtfinále, pokud Slováky ve vzájemném souboji v základní hrací době porazí. "Mají několik hráčů, kteří umí s pukem, hrají zodpovědný hokej a třeba ta akce před druhým gólem Bělorusku bylo skvěle vyřešené přečíslení tři na dva," chválí soupeře Vůjtek.

přehrát video
Rozhovor s Vladimírem Vůjtkem

Slováci se zatím na šampionátu prezentovali velmi defenzivním stylem, ve kterém budou asi pokračovat i proti Francii. "Ještě nevím, musíme se podívat na video a nastudovat jejich hru. Už jsme studovali jejich přesilovky, mají je dobře nacvičené, na to si budeme muset dát pozor," varuje Vůjtek před hrou v početní výhodě, kterou mají Francouzi jednu z nejlepších na turnaji.

Před soubojem o postup přišli Slováci o dva důležité hráče, útočník Marcel Hossa a klíčový obránce Dominik Graňák si zlomili ruku a pro oba šampionát skončil. Ve slovenské sestavě tak zůstalo pouze šest beků. "Většina týmů hraje na šest obránců, navíc kluci jsou zvyklí z klubu. Takže to by pro nás neměl být problém. Horší je, že je to Graňák, který tu patřil k nejlepším obráncům," lituje Vůjtek.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.