ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Debakl

Velikost textu:

Včerejší den přinesl kromě zápasu Česko – Rusko také bitvu o poslední volné místo ve čtvrtfinále. Pokud budeme považovat Švédy, Rusy a nás za jisté postupující, zbývá jediný flek a o ten si to do včerejška rozdávali Lotyši, Norové a Němci. Jen do včerejška, protože Němci předvedli něco, co se tak často na mezinárodní úrovni nevidí.

David Pospíšil
David Pospíšil

Dostali dvanáct gólů. Kdyby je dostali od Rusů nebo Kanady byla by to těžká porážka, ale oni je dostali od Norů, kteří by měli mít srovnatelnou úroveň. V tomto případě se to nedá nazvat jinak než totální kolaps. Ve sportu se bohužel nemůžete spoléhat na statistiky nebo předpoklady a vždy musíte počítat s tím, že máte před sebou novou výzvu, nového soupeře a nejistý konec. V ledním hokeji záleží i na tom, jak se vyspíte, jakou máte náladu nebo jaké máte v ten den štěstí.

Mnohokrát jsem slyšel komentáře sportovců poukazující na smůlu či štěstí a ze své vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že je to dost důležitý faktor, který dokáže často otočit vývoj zápasu ve prospěch slabšího. Proto nemám rád některé články, které kritizují sportovce za to, že vysvětlují porážky za pomoci slov štěstí a smůla. Není to tak vždy, někdy to opravdu zavání alibismem, ale stejně jako existuje presumpce neviny, existuje i pech a klika.

Kdyby měli Němci štěstí, nedostali by tři góly během prvních pěti minut a možná by konečný výsledek byl jiný. Neměli ho, dostali dvanáctku a přišli o naději zahrát si čtvrtfinále. Je to kruté? Ne, není. Je to prostě fakt, který můžete ovlivnit, ale ne změnit. Jak se má cítit takový obránce Christian Schubert, který byl téměř u všeho negativního, co Němci předvedli? Byl u osmi inkasovaných gólů a minimálně v sedmi měl prsty. V tom osmém ne, protože byl vyloučený.

Myslíte, že se ten kluk nesnažil? Ne, ten kluk naopak makal a dřel víc než normálně, ale měl den blbec. Chci tím jen říct, že než někoho zkritizujeme, zdrbeme a očerníme, měli bychom se na to vždy nejdřív podívat z té lidské stránky a uvědomit si, že špatné dny mají jak normální lidé v běžném životě, tak i sportovci na stadionech.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.