ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Běloruský gólman Mezin bez vysvětlení opustil tým

Velikost textu:

Helsinky – Hokejisté Běloruska se ve zbývajícím účinkování na mistrovství světa budou muset obejít bez svého gólmana Andreje Mezina. Důvodem není zranění, ale nečekané zmizení. Zkušený gólman, který v minulosti působil například v Českých Budějovicích, včera opustil tým a nikoho o příčinách odchodu neinformoval. Vedení běloruského svazu se nyní rozhodlo celou věc s Mezinem osobně řešit až po skončení turnaje.

Andrej Mezin v běloruské brance
Andrej Mezin v běloruské brance

"Andrej si sbalil věci a opustil tým. Zřejmě je to otázka psychiky. Asi mu nevyhovovala jeho role v týmu. Nemluvil jsem o tom ale s ním. Jen jsem se ráno dozvěděl, že je pryč," uvedl finský trenér běloruského výběru Kari Heikkila. "Všechny nás to překvapilo. Nikdo neví, proč to udělal a kdy odešel. Prostě zmizel," pokrčil rameny Heikkilä.

Bělorusové ale zkušeného gólmana, který startoval na dvanáctém světovém šampionátu, podle všeho hledat nebudou. "Volat mu nebudu. Promluvíme si v Minsku po turnaji," řekl finský kouč, jehož tým v sobotu čeká zápas proti Slovensku. "Je jasné, že nám to všem zkomplikovalo situaci a nic pozitivního to do týmu nepřinese. Situace s brankáři není nikdy jednoduchá," uvedl Heikkilä.

Bělorusko má aktuálně na kontě tři body a má stále šanci postoupit do čtvrtfinále. Po souboji se Slovenskem tým v Helsinkách čeká ještě duel proti Francii.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.