ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Krejčí: Malkina nepustíme k puku

Velikost textu:

Stockholm - Nejzásadnější otázkou, kterou česká reprezentace před zítřejším zápasem s ruskou sbornou řeší, je, jak nejlépe vyřadit ze hry úžasně hrajícího Jevgenije Malkina. Ten včera dalším fantastickým výkonem a pěti body dovedl Rusko k vítězství nad Švédskem. Jelikož mu asi nepůjde vzít akreditaci, jak žertovně navrhoval Martin Hosták ve studiu, bude se na něj tým pod vedením Aloise Hadamczika muset připravit. "Nejdůležitější bude nedat mu příliš prostoru," uvedl v rozhovoru pro ČT David Krejčí. "Na druhou stranu se na něj nemůžeme nijak svazovat. Chceme hrát svoji hru. Když budeme hrát zodpovědně zezadu a zablokujeme střední pásmo, Malkin bude ztrácet kotouče a my chodit do protiútoku," dodal.

David Krejčí
David Krejčí

Souboj dvou kandidátů na vítězství v české stockholmské skupině byl vypjatý i po emocionální stránce. Podobný scénář by mohl mít i duel s českou reprezentací. "Je to pravděpodobné, ale jestli tam nějaké potyčky budou, tak se k nim postavíme a dáme do toho vše. Nejdůležitější je vyhrát," řekl Krejčí po tréninku českého týmu.

Než na mistrovství přijel Martin Erat, jehož Nashville vypadl v play-off NHL, hodně se hovořilo o tom, že by s Krejčím nastoupili ve stejné formaci. Nakonec však Erat skončil vedle Tomáše Plekance. "Třeba si spolu ještě zahrajem. Nicméně včera ty sestavy fungovaly a my hráli velmi dobře," uvedl útočník. "Snad to tak půjde i proti Rusku. Máme kvalitní tým a věřím, že to dopadne dobře," dodal.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.