ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Vůjtek: Byla to čtyřminutovka snů

Velikost textu:

Helsinky – Slovenský tým s přehledem porazil Bělorusko 5:1 a udělal další krok k vytouženému postupu do čtvrtfinále. Naši východní sousedi mají na kontě devět bodů a v tabulce skupiny A jsou momentálně na čtvrtém místě. Zápas s Běloruskem rozhodli svěřenci kouče Vladimíra Vůjtka v rozmezí čtyř minut druhé třetiny, kdy vstřelili čtyři góly.

Trenér slovenské hokejové reprezentace Vladimír Vůjtek
Trenér slovenské hokejové reprezentace Vladimír Vůjtek

"To byla čtyřminutovka nebo pětiminutovka snů, kdy jsme dali čtyři góly a měli jsme ještě další šance v přesilovce. Tam jsme ten zápas rozhodli a potom jsme to v klidu, s výjimkou osmi minut třetí třetiny, pohlídali," zhodnotil Vůjtek pro Českou televizi.

Za stavu 5:0 Slováci ale zvolnili a umožnili běloruskému týmu vrátit se zpět do hry. "Myslím, že po tom pětigólovém náskoku přišlo trošku uspokojení. Ten zápas se vyvíjel možná snáze, než jsme čekali. Za stavu 5:0 přišlo trošku možná polevení, ale myslím si, že ten zápas jsme měli vcelku pod kontrolou," řekl útočník Slovenska Miroslav Šatan.

Trenér Vůjtek s tímto hodnocením ale příliš nesouhlasí. "Já bych řekl, že naopak. My jsme začali vymýšlet. My jsme začali bláznit. Lítali jsme po celém placu. Bělorusové nás začali atakovat ve dvou a my jsme si s tím chvilku nevěděli rady. V přestávce jsme to zklidnili a zase jsme začali hrát ten styl hry, který jsme hráli od začátku," popisuje trenér Slovenska.

 Slováky nyní čeká Švýcarsko, které je hlavním konkurentem Slovenska v boji o postup do čtvrtfinále. "Bude to boj o všechno. Je to takový zápas pravdy," uvědomuje si důležitost utkání Vůjtek. "Bělorusko byl pro nás klíčový zápas, pokud chceme jít do play-off, což samozřejmě chceme. A zůstává nám ještě jeden klíčový zítra se Švýcarskem. Doufám, že podáme podobný výkon a že by to mohlo i podobně dopadnout," věří Šatan.

Na letošním mistrovství je vidět, jak slovenský tým drží pohromadě, což v předchozích letech zdaleka nebývalo pravidlem. Zásluhu na tom má i český trenér slovenského mužstva. "Ten mančaft se obměnil. My jsme vybírali ty typy hráčů, kteří jsou do kolektivu, kteří jsou do party. A přišli nám hráči z NHL, kteří jsou vysloveně týmový hráči a ti tam drží soudržnost mužstva," říká Vůjtek.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.