ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Ještě nám schází větší důraz, hledal negativa Hadamczik

Velikost textu:

Stockholm - Klidný zápas bez nervů si poprvé na mistrovství světa ve Stockholmu užil proti Itálii trenér českých hokejistů Alois Hadamczik. Líbil se mu výkon útočníka Martina Erata z Nashvillu, který po ranním příletu naskočil hned do hry. Přes tři využité přesilovky v utkání ale viděl kouč stále ještě ve hře v početní převaze rezervy.

Alois Hadamczik
Alois Hadamczik

"Nepochyboval jsem, že vyhrajeme. Jsem rád, že jsme hráli hokej v takovém pohybu, dobře jsme stříleli a zakončovali. I když soupeř nebyl adekvátní, tak jsme podali velmi dobrý výkon," řekl novinářům Hadamczik.

"Věřím tomu, že tam ještě najdeme do přesilovky obránce, který bude střílet. Dneska se projevil se střeleckou chutí velice dobře Čáslava," řekl Hadamczik na adresu autora dvou branek. Český tým si vylepšil v zápase s outsiderem třemi využitými přesilovkami bilanci, protože byl s jedinou využitou a úspěšností 8,33 procenta předposlední právě před Itálií. "Ještě nám ale schází větší důraz střelby a na brankovišti. Nesmíme nehrát tolik kombinačně až do kuchyně, ale na jednu, dvě nahrávky a zakončit," konstatoval Hadamczik.

Erat se uvedl dobře

Erata zařadil do první formace k Tomáši Plekancovi a Milanu Michálkovi. "Uvedl se dobře. Do té lajny zapadl tak, jako by s nimi trénoval celý měsíc. Myslím si, že k Plekancovi a Michálkovi sedí a ten útok může být hodně silný," podotkl Hadamczik.

Vedle zkušeného útočníka Nashvillu chválil i dalšího novice v sestavě, beka Jakuba Krejčíka. Dvacetiletý slávistický zadák na šampionátu debutoval. "Na to, že dlouho nehrál, tak to bylo z jeho strany slušné utkání. Je to mladý kluk, který ještě nemá zkušenosti na mistrovství světa. Museli jsme ho dát do hry, aby si zvykl a nešel pak přímo do hry na silného soupeře," uvedl Hadamczik. Krejčíka zařadil na soupisku při zranění Zdeňka Kutláka, který je od prvního zápasu mimo hru kvůli bolestem hlavy a krční páteře. "Museli jsme Krejčíka zapsat, kdyby došlo k nějakému zranění. Kutlák momentálně není k dispozici a ani to nevypadá nejlíp," řekl Hadamczik.

Gólmana na Rusko prozradí Hadamczik až v sobotu

Do nedělního zápasu s Ruskem opět plánuje nasadit sedm obránců. "V lajnách k žádným velkým změnám nedojde," doplnil kouč s tím, že jméno gólmana pro duel se sbornou prozradí až v sobotu. "Ale mám jasno," doplnil Hadamczik k volbě mezi zatím více vytěžovaným Jakubem Kovářem a Jakubem Štěpánkem, který dnes udržel čisté konto.

Po porážce se Švédskem 1:4 si Češi otestují dalšího možného soupeře pro čtvrtfinále. "Bude to jiný soupeř než dneska. Uvidíme, jak se s tím mužstvo vyrovná. Potřebujeme ještě nějaký bod z těch dvou zápasů," doplnil Hadamczik před duely s Ruskem a Německem, před kterými ještě nemá postup do play-off jistý.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.