ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Za 5 minut 12

Velikost textu:

Tak jsme snad tu mašinu nastartovali. Byla to fuška, ale od poloviny zápasu s Lotyši jsem měl pocit, že svíčky začaly dávat jiskru a motor konečně naskočil. Není až tak důležité, kolik jsme vyhráli nebo jaké jsme předváděli akce, důležité je, jakým způsobem jsme se k vítězství propracovali. V našem případě to kluci vydřeli, vybojovali, vydupali ze země. Konečně tam bylo vidět enormní nasazení, které je někdy víc než hokejové umění.

David Pospíšil
David Pospíšil

Zjednodušená hra, dohrávání osobních soubojů a zlepšený pohyb donutily nakonec Lotyše vyrábět chyby, které jsme potrestali, a zaslouženě vyhráli. Aby to zase nevypadalo tak růžově, musím podotknout, že do vyrovnávací branky jsem byl stažený jako králík a hlavou mi probíhaly katastrofické scénáře. Nedařilo se téměř nic, zoufalost se prohlubovala a nebýt Jakuba Kováře v naší brance, asi bychom prohrávali o víc než o ten jeden gól.

Vyrovnání přineslo zlom a já doufám a přeji si, aby byl trvalý. Znovu jsme viděli důkaz o tom, že osmdesát procent úspěchu je v hlavě. Stejní hráči na stejném ledě. Najednou měli naši hokejisté sílu napadat, prosadit se v souboji jeden na jednoho nebo tvrdě zakončit. Hokejová špička je dnes tak vyrovnaná, že bez bojovnosti a obětí neporazíte téměř nikoho.

Profesorský přístup, který nám byl vlastní do utkání s Lotyši, nemá nárok na úspěch i přesto, že máme v kádru lepší hokejisty než třeba Dánové nebo Norové. Těmto soupeřům se nejdříve musíte vyrovnat v nasazení a teprve potom vypluje na povrch větší hokejový um. To, co tady píšu, vědí samozřejmě i kluci, kteří se pak na ledě bijí o body, ale nejtěžší ze všeho je převést tuto vědomost do praxe. Hlava by chtěla, ale tělo se vzpouzí a hledá cestičku, jak to všechno přelstít, a snaží se dosáhnout stejného výsledku s menší námahou.

Někdy musíme dostat facku, abychom si uvědomili, že úspěch ze začátku bolí. My jsme tu facku dostali včas a snad nebude potřeba další.  Recept na dobrý výkon, který se cestou do Švédska někde ztratil, se konečně našel, je prověřený, a proto doporučuji nic neměnit, jen dochucovat.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.