ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Hadamczik: Třetí třetina s Lotyši se už blížila ideálu

Velikost textu:

Stockholm - Trenér českých hokejistů Alois Hadamczik ocenil svůj tým za výkon proti Lotyšsku a spokojený byl hlavně se závěrečnou třetinou, v které jeho svěřenci dokonali obrat v utkání. "Přístupem, nasazením a vůlí se tato část konečně blížila ideálu," řekl trenér po zápase. Češi utkání i přes špatný rozjezd nakonec dokázali dotáhnout do vítězného konce a posunuli se blíže k čtvrtfinále. Další krok můžou udělat dnes, od 16:15 hrají proti Itálii. Zápas sledujte na ČT4 a našem webu, studio začíná v 15:50, utkání komentují Robert Záruba a Martin Hosták, ve studiu sedí Jiří Hölzel a David Pospíšil.

Alois Hadamczik
Alois Hadamczik

Hadamczikovi se ale nelíbil příliš vysoký počet vyloučení. "Nevím, jestli to nazvat smůlou, ale máme jich pořád hodně. Začneme zápas tím, že hrajeme oslabení čtyři minuty v kuse. Lotyši měli 30 procent využití přesilovek, což je výborné. Před utkáním jsme ukazovali hráčům na oslabení, jak to hrají. Musím říct, že to kluci splnili výborně; byl to klíč k tomu, že jsme nedostali góly," chválil Hadamczik.

V poslední třetině zamíchal sestavou

Opět se mu líbil i výkon brankáře Jakuba Kováře, který zatím odchytal tři ze čtyř zápasů, i když jako týmová jednička byl před turnajem označen Jakub Štěpánek. "Nemá velké zkušenosti s mezinárodním hokejem kromě Euro Hockey Tour, chytal v klidu a velmi dobře. Tým mu důvěřuje a on v brance vypadá velice jistě," doplnil Hadamczik.

Alois HadamczikAlois Hadamczik: Byli jsme poslední třetinu trošku odvážnější, změnili jsme taktiku, hráči se vydali. Ukázali, co v nich je za rezervu. Bylo to velmi kvalitní utkání. Do třetí třetiny jsme si řekli, které věci změníme a co chceme hrát. Byli jsme nahecovaní, šli jsme do toho s plnou vervou a naši zkušení hráči zápas rozhodli. Přístupem, nasazením a vůlí se tato část blížila ideálu.

V závěrečné třetině opět zamíchal kouč sestavou. Do druhé formace se posunul k Davidu Krejčímu a Petru Průchovi Aleš Hemský a Petr Tenkrát hrál s Petrem Nedvědem a Petrem Koukalem. "Zdálo se mi, že v té lajně jsou hráči, kteří mají více oči dopředu než dozadu, a soupeř na ní měl hodně šancí. Prohodili jsme křídla, myslím si, že to bylo dobře," prohlásil Hadamczik. "V závěru jsme tam poslali Jirku Novotného, protože to Petr Koukal odedřel a měl toho dost," doplnil k míchání sestavou.

Stále tak pokračuje hledání ideálního složení útoků. "Dáme ještě hráčům šanci, aby se projevili v dalším zápase, Pak se místo někoho zařadí do sestavy Erat," prohlásil Hadamczik. Ofenzivní posila z Nashvillu se připojí k týmu v pátek ráno.

Hadamczikův tým na šampionátu vedle porážky se Švédskem 1:4 zdolal z papírově slabších soupeřů po Dánsku (2:0) a Norsku (4:3 po samostatných nájezdech) i Lotyše po boji. "Podívejme se na Rusy, kteří hrají 3:1 s Dány. Soupeři se bojovností a nasazením pořád přibližují a na žádném mistrovství světa a olympiádě se nedá vyhrát jednoznačným způsobem," podotkl Hadamczik.

Je naopak rád, že v takových zápasech český tým roli favorita výsledkově potvrdil. "Kdybychom prohráli, byli bychom pod těžkým tlakem. Museli bychom riskovat jedno utkání s Němci, jak dopadneme. Jsem hlavně rád i za to, že tým už ukázal trošku svou tvář," dodal Hadamczik.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.