ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

České hokejisty čeká outsider z Itálie

Velikost textu:
aktualizováno 11. 5. 2012 09:15

Stockholm - Čeští hokejisté se dnes na mistrovství světa ve Stockholmu utkají s dalším papírově slabším soupeřem. Zápas s Itálií by měl být pro výběr trenéra Aloise Hadamczika snadnou záležitostí, protože v historii šampionátů soupeře pokaždé porazil, a to navíc vždy výrazným rozdílem. Utkání sledujte na ČT4 a mshokej.cz, začátek je v 16:15. Komentovat ho budou Robert Záruba a Martin Hosták, ve studiu, které začíná v 15:50, budou sedět Jiří Hölzel a David Pospíšil.

Radost hokejistů Itálie
Radost hokejistů Itálie

Češi hráli na mistrovství světa s Itálií šestkrát a pokaždé zvítězili s celkovým skóre 48:11. "Nejlepším" výsledkem Italů ve vzájemných soubojích byla prohra 5:9 ze šampionátu ve Vídni 1996.

Dnešní zápas však dle jeho protagonistů nebude jednoduchý. Čerstvý držitel rekordu pro nejstaršího střelce české reprezentace Petr Nedvěd varoval své spoluhráče před podceněním protivníka. "Budou kousat a betonovat, hrát to svoje catenaccio. Budeme jezdit do plných a čím dřív dáme gól, tím to pro nás bude jednodušší," uvedl.

Český tým v utkání pravděpodobně neposílí nový muž mistrovství Martin Erat. "Má za sebou zápasy play-off a spoustu cestování, bude určitě unavený," vysvětlil trenér Hadamczik. "Nechtěl bych riskovat jeho zranění. Spíš bych mu doporučil, aby se podíval na utkání, nasál atmosféru a nastoupil do utkání až proti Rusku," dodal.

Reprezentace se po výhře nad Lotyšskem s osmi body posunula na třetí místo ve skupině B, Itálii patří předposlední příčka. Tým kanadského kouče Ricka Cornacchii, který ve čtvrtek dopsal na soupisku obránce Rolanda Hofera z finské Heinoly, odehrál na mistrovství zatím čtyři zápasy, z kterých získal dva body výhrou nad Dánskem 4:3 v prodloužení.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.