ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Hadamczik po Lotyšsku: Vůle byla velká

Velikost textu:

Stockholm - Trenér národního mužstva Alois Hadamczik byl s výkonem svých svěřenců v zápase proti Lotyšsku spokojený, očekává od nich přece jen ještě o něco více: "Necítili jsme z mužstva tak velké nasazení jako v Brně." Hadamczik se také vyjádřil k otázce příjezdu Martina Erata. Podle svých slov ho do pátečního utkání proti Itálii nepostaví, žolíka si schová až na duel proti Rusku.

Alois Hadamczik
Alois Hadamczik

"Chodili jsme více odvážně do útočného pásma. Vůle byla velká, na hráčích bylo vidět, že udělali maximum. Chtěli to utrhnout a vítězství šli naproti," řekl Hadamczik České televizi. "Věděli jsme, že Lotyši využívají přesilovky, a na oslabení jsme se připravovali. Dávali jsme dohromady čtveřice a ukazovali jim, jak to hrají. Ale fauly jsou zbytečné a oslabují nás. Mužstvo pak není v takovém tempu, jak by mělo být," uvedl.

Hadamczik prý z mužstva necítil potřebné nasazení, byť prý hrálo v pohodě. "Ale věřím, že výkon ještě půjde nahoru." Páteční utkání proti Itálii prý nechce v žádném případě podcenit. "Kluci jsou si vědomi, že reprezentují naši zemi, body potřebujeme," sdělil.

V otázce zakomponování Martina Erata do sestavy má už Hadamczik jasno. "Má za sebou play-off NHL, bude mít cestování a nechtěl bych riskovat jeho zranění. Budu s ním mít rozhovor, spíš bych to ale viděl, aby nastoupil do utkání až proti Rusku."

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.