ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Byl to hodně těžký zápas, shodli se Slováci po Kazachstánu

Velikost textu:

Helsinki – Slováci zachránili vítězství 4:2 nad Kazachstánem až v průběhu třetí třetiny. Rozhodující branku vstřelil po Barankově přihrávce Kopecký. Hráči i trenér se shodli, že to byl velmi těžký zápas. Kouč Vladimír Vůjtek je přesvědčen že úspěch může hráče před nadcházejícími klíčovými zápasy uklidnit.

Trenér slovenské hokejové reprezentace Vladimír Vůjtek
Trenér slovenské hokejové reprezentace Vladimír Vůjtek

"Dali jsme sice hned ve druhé minutě gól, ale spíš nás to uspalo, než nám to pomohlo. Totéž byl po druhém gólu. Najednou byl v našich řadách chaos, začali jsme lítat za pukem a dostali jsme nakonec vyrovnávací gól. Těžko jsme to obraceli. Jsem rád, že vyšla střela Kopeckému na 3:2," oddychl si po zápase kouč Vůjtek.

"Byl to psychicky hodně těžký zápas, protože nás všichni pasovali do role favorita. Na mistrovství ale není lehký soupeř," řekl Kopecký, který přiznal, že na Slováky trochu dolehla únava z náročných zápasů proti Kanadě, Finsku a USA. "Ve třetí třetině jsme ale ukázali větší touhu po vítězství. Vyhráli jsme a tři body se počítají. Teď si ale potřebujeme odpočinout a načerpat síly na další zápasy," dodal Kopecký.

Michal Handzuš:

"Hráli jsme nejhorší zápas, co jsme tady, ale vyhráli jsme."

Vyčkávací taktika Slovákům nesvědčila, což potvrdil i brankář Ján Laco. "Chtěli jsme podržet puk a rozehrávat si, což moc nešlo. Oni nás napadali a pramenili z toho chyby," podotkl Laco.

"Víme, že další dva zápasy s Běloruskem a Švýcarskem budou úplně jiné. Zase tam budeme nastupovat v roli vyrovnaného soupeře a kluci budou uvolněnější," dodal trenér Vůjtek.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.