ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Norové přehráli Italy 6:2

Velikost textu:
aktualizováno 9. 5. 2012 18:41

Stockholm - Hokejisté Norska porazili ve svém čtvrtém vystoupení na mistrovství světa Itálii 6:2 a připsali si první výhru. Na vítězství se dvěma góly podílel Mats Trygg, tři kanadské body nasbírali Per-Age Skröder a Patrick Thoresen.

Hokejisté Norska
Hokejisté Norska

Norové, kteří v předešlém zápase základní skupiny B potrápili český výběr a prohráli až po samostatných nájezdech, se dostali do vedení už ve 4. minutě. Prosadil se obránce Trygg.

Italové však dokázali rychle odpovědět, když Ansoldimu k vyrovnání pomohla nešťastná teč obránce Holöse. Seveřané ale měli výraznou střeleckou převahu a opět se jim podařilo jít do vedení.

V polovině zápasu zvýšil Bastiansen již na 4:1, Egger následně v přesilové hře snížil. Žádné drama se ale nekonalo, Norové zápas v pohodě dovedli do vítězného konce a posunuli se na páté místo v tabulce stockholmské skupiny.

Norsko - Itálie 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Trygg (M. Olimb), 17. Thoresen (Skröder, Bastiansen), 25. Holtet (Skröder, Thoresen), 31. Bastiansem (Spets, M. Olimb), 49. Trygg (Haugen), 55. Skröder (Thoresen, Holtet) - 6. Ansoldi (Tudin), 33. Egger (Larkin, Rocco). Rozhodčí: Baluška (SR), Buljanov (Rus.) - Arm (Švýc.), Sejmonov (Est.). Vyloučení: 7:7, navíc M. Olimb (Nor.) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 357.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.