ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza
BLOG

Mistrovství světa ptáků

Velikost textu:

Stockholm - Každý šampionát má svého maskota, a proto se i ve Stockholmu pohybuje po tribunách postavička zahalená do kostýmu. Asi jste si sami všimli, že maskotem je letos pták neurčitelného druhu. Těžko říct, jestli je to racek nebo slepice, ale nelíbí se mi úplně stejně jako šampionát.

David Pospíšil
David Pospíšil

V minulých letech se do kostýmů oblékali profíci z Kanady a předváděli neuvěřitelné kousky. Jejich brkání, padání, skoky z tribun a neskutečná energie dokázaly navnadit diváky a zpříjemnit jim zápasy, které nebyly zajímavé. Všechno to bylo takové přirozené a zároveň milé. Abych zdejšího maskota zase jen nekritizoval, musím podotknout, že jinak se pracuje před plnou halou a jinak ve chvíli, kdy se může rozhodnout pobavit každého diváka individuálně.

Maskot MS 2012 HockeyBird
Maskot MS 2012 HockeyBird

Mě osobně pobavil zatím jen jednou, a to při utkání Itálie - Lotyšsko, kdy se v Globenu "tísnilo" odhadem 800 diváků. Vybral si pro své běsnění tribunu, kde nebyl vůbec nikdo. Brknul a ve svém zavalitém ptačím těle zapadl mezi sedačky. Bohužel pro něho si tohoto okamžiku nikdo nevšiml a sám se z této šlamastyky těžko mohl dostat.

Dobrých dvacet pět minut si nebohého ptáka nikdo nevšiml. Teprve přestávka a zvýšený pohyb v hledišti přinesly osvobození. Několik ornitologů se nakonec slitovalo a po lopotném vyprošťování pustilo ptáčka na svobodu.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.