ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Kutlák zatím neví, kdy se zapojí naplno

Velikost textu:
aktualizováno 8. 5. 2012 19:08

Stockholm - Obránce Zdeněk Kutlák poprvé po pátečním zranění v úvodním duelu hokejového mistrovství světa s Dánskem zkusil lehkou zátěž na ledě a doufá, že se bude moci v příštích dnech zapojit do plného tréninku. Ze hry jej ve Stockholmu vyřadil zákrok útočníka Jannika Hansena necelé dvě minuty před koncem, po kterém zadák švýcarského klubu Ambri/Piotta narazil hlavou do mantinelu.

Obránce Zdeněk Kutlák
Obránce Zdeněk Kutlák

"Budu mít ještě dva dny individuální trénink a uvidíme potom, jestli se to zlepší nějak víc a mohl bych začít trénovat s týmem," řekl novinářům Kutlák. Stále se ale ještě necítí ideálně. "Trošku se mi točí hlava, mám trošku bolesti hlavy a limituje mě i krční páteř. Lepší se to den za dnem a doufám, že to bude dobré."

Zákrok Hansena, který za něj dostal jednozápasový trest, podle Kutláka nebyl ze strany hráče Vancouveru neúmyslný. "Viděl dobře, že jedu na mantinel, dal mi zezadu krosček. Já si pamatuji, že jsem navíc vlítnul obličejem na tu hranu mantinelu. Brněla mě záda a chvilku jsem byl trošku mimo," vrátil se k faulu dánského hokejisty.

Zdeněk Kutlák:

"Táhne mě to hodně zpátky na led. Předtím jsem furt hrál, měl jsem jen velmi krátké pauzy mezi zápasy, a teď se jen koukat, to opravdu není zábava."

Na ledě se dnes jen chvilku sklouzl. "To bylo naordinované od doktora. Říkal, že nemám mít vysoké tepovky a nějaké rychlé pohyby, takže jsem si to jen párkrát zkusil a spíš jsem to tam odchodil," doplnil Kutlák. Na zlepšení jeho zdravotního stavu pracují lékaři Zdeněk Ziegelbauer s Radomírem Holibkou a fyzioterapeuti Pavel Kolář s Michalem Trucem. "Fyzioterapeuti mi to masírují, dělají nějaké cviky, ale spíš je to teď o čase a klidu," navázal Kutlák a litoval, že se léčba nedá urychlit.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.