ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Byli jsme lepší než Češi, píše norský tisk

Velikost textu:

Oslo - Norsko otřáslo hokejovou velmocí a sebralo bod velkému favoritovi, raduje se norský deník Aftenposten z výsledku pondělního zápasu na mistrovství světa v hokeji, v němž Norové dokázali s českým týmem v základní hrací době remizovat a prohráli až na nájezdy 3:4. Podle trenéra Roye Johansena si jeho svěřenci zasloužili zvítězit.  

Norský gólman padá přes Milana Michálka
Norský gólman padá přes Milana Michálka

"Mám radost, že hráči dřeli a dali do zápasu srdce, jsem na ně hrdý. Myslím si, že jsme měli v zápase navrch a že jsme si zasloužili vyhrát," prohlásil Johansen. "Výsledek 3:3 proti hokejovému gigantu Česku je nesmírně prestižní, ale mohl být ještě lepší. Ke konci třetí třetiny jsme měli šance zvýšit na 4:3, ale štěstí nám nepřálo. Dnešní zápas nicméně ukázal, že jsme hokejový národ, se kterým je třeba počítat," dodal.

Podle deníku Dagbladet stálo Norsko před malou senzací, když po základní hrací době drželo nerozhodný výsledek 3:3. Norské mužstvo šlo do zápasu bez respektu a v dlouhých úsecích utkání bylo lepší než soupeř, uvedl Dagbladet v článku nadepsaném Bomba na mistrovství světa!

Podle deníku Aftenposten nebyl tentokrát dobrý výsledek s ČR jen dílem náhody nebo důsledkem toho, že by Češi soupeře podcenili. Norští hráči se drželi do slova a do písmene plánu a nepodali hrdinský výkon pouze v obraně, ale využili každé příležitosti, která se jim nabízela v útoku, napsal. Nikoho by nepřekvapilo, kdyby Norsko v základní hrací době v utkání zvítězilo, dodal list.

Aftenposten rovněž připomněl, že Norové dokázali již před dvěma lety na šampionátu porazit Čechy, kteří se pak stali mistry světa. Vzpomínky se vracejí o dva roky zpátky, kdy Norsko zdolalo ČR v Mannheimu 3:2. Tehdy Češi nastoupili i se superhvězdou Jaromírem Jágrem, ale ani jeho dva góly českému týmu nepomohly, konstatoval Aftenposten.

List Aftenposten poznamenal, že na rozdíl od nedělního zápasu s Ruskem se norský trenér Johansen nemusel tentokrát zlobit na rozhodčí. V tomto utkání nebyl velký favorit z Česka zvýhodňován. Již v první třetině seděli vedle sebe na trestné lavici tři Češi, podotkl list. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.