ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Hemský začal zápas dvěma fauly, pak dvěma góly rozhodl

Velikost textu:

Stockholm - Útočník Aleš Hemský začal zápas s Norskem dvěma vyloučeními, ale na jeho konci byl hrdinou. Svou druhou trefou večera rozhodl samostatné nájezdy a zabránil Seveřanům, aby české hokejisty po historické výhře v roce 2010 na světovém šampionátu v Německu porazili na velké mezinárodní akci podruhé za sebou.

Rozhodující nájezd Aleše Hemského
Rozhodující nájezd Aleše Hemského

Šikovný útočník Edmontonu se v rozstřelu trefil jako jediný. Hned jako první exekutor oklamal brankáře Larse Haugena a forhendem zakončil do odkrytého prostoru u levé tyče. "Já vždycky neskutečně moc přemýšlím, řeknu si dopředu, co udělám, ale pak dojedu ke gólmanovi a udělám něco jiného. Takže jsem moc nekoumal a koukal jsem, kde je nějaké místo," řekl Hemský, který dal tři ze sedmi branek českého týmu na turnaji.

Mezi střelce se zapsal také v 17. minutě, kdy dostal ideální přihrávku po přečíslení od Petra Nedvěda. "Já ho znám z Edmontonu a hrál jsem s ním tři zápasy v Brně. Dokazoval celou sezonu, že je nejlepší v extralize. Vyhrál bodování, jsem rád, že si s takovým hráčem můžu zahrát," pochvaluje si Hemský spolupráci se čtyřicetiletým centrem, se kterým se krátce potkal v týmu Oilers.

Širší kluziště dělá problémy

Přestože výkony českého týmu v duelech s Dánskem, Švédskem a Norskem nebyly ideální, Hemský cítí, že se souhra zlepšuje. Hráči z NHL také podle něj přivykají na širší kluziště. "Najíždění a vyjíždění z rohů je lepší, než bylo. V NHL člověk vyjede z rohu a může hned zakončit. Když udělá beka nebo to dostane na modré, tak už je skoro za ním a může to tlačit do brány. A tady se bohužel člověk překvapí, že ještě musí bruslit dalších pět metrů, což je hrozný nezvyk," konstatoval Hemský.

Věří, že vydřená výhra týmu pomůže. "Dánsko, Švédsko i Norsko jsou houževnaté týmy, dobře bruslí a hrají dobře do obrany. Ty zápasy jsou těžké, ale musíme se koukat dopředu. Doufám, že se zlepšíme a že nám ta výhra něco dá," uvedl Hemský. Na zápase našel řadu pozitiv. "Beci víc stříleli, ve druhé a třetí třetině jsme víc podrželi puk v útočném pásmu. Beci tam sjížděli, hráli jsme víc jako pětka," dodal Hemský.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.