ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

Frolík: Musíme se poučit z chyb

Velikost textu:

Stockholm - Herní pohodu hledají zatím čeští hokejisté na světovém šampionátu ve Švédsku a Finsku, kde obhajují bronzové medaile z loňska. Také proto byli rádi i za dva body ze souboje s Norskem oproti očekávaným třem. Ten druhý vybojovali až díky lépe zvládnutým samostatným nájezdům a výhře 4:3. Hokejisty srazila vyloučení v úvodní třetině a nedůraz. Jedním z pozitiv byl výkon Michaela Frolíka.

Michael Frolík
Michael Frolík

Podle útočníka Frolíka nebyl zápas jednoduchý kvůli několika vyloučením v první třetině. "To nás srazilo. Měli jsme dobrý vstup, ale ta vyloučení nás přibrzdila a oni dali gól," uvedl. "Pak je to těžký, když oni brání. Škoda, že jsme dostali třetí gól. Měli jsme tam dvě špatná střídání po sobě, oni měli šance. Měli jsme to už ubránit, ale máme dva body a ty se počítají," prohlásil Frolík.

Hra českého výběru měla v utkání několik hluchých míst. "Musíme se učit z chyb a snažit se být lepší a lepší. Tak začátek není optimální, ale můžeme se jen zlepšovat. Loni jsme neprohráli celou dobu a pak jsme prohráli semifinále," připomněl útočník Chicaga.

Právě jeho výkon, který korunoval vedoucím gólem na 3:2, byl jedním z mála pozitiv. "Je tu opravdu velký led. Když jste v NHL u mantinelu, tak jste skoro u brány. Tady když to nahodíte, je to spíš takové propagační. Musíme jít hodně do gólu. Ale postupně si zvykáme," uvedl Frolík, který se po přeskupení řad představil v útoku s kanonýrem Milanem Michálkem. "Známe se dobře, trénujeme každé léto a myslím, že nám ta třetina docela vyšla. Doufám, že to bude fungovat," dodal Frolík.

Plekanec: Je to křeč

"Málokdo čekal ten výsledek, je to křeč. Má to spoustu chyb a spoustu nedostatků," řekl po utkání kapitán Tomáš Plekanec. "Ale zaplaťpánbůh za to vítězství. Je to smutné, že to musíme říct, ale ty dva body musíme dneska vzít," doplnil Plekanec. Tým se musí podle něj rychle probrat, s nepřesvědčivými výkony by daleko nedošel. "Musíme začít něco dělat, něco, na co jsme zvyklí. V kabině všichni chtějí, tam není problém, ale je tam nějaký blok a křeč. Jsme všude o krok vzadu," přiznal Plekanec.

Přemítal nad tím, kde je hlavní problém. "Není to kompaktní. Bek přemýšlí nad nějakou nahrávkou a útočník přemýšlí nad jinou. V Brně jsme to dělali, takže to není o tom, že to neumíme, nebo že to nevíme. Nejsme schopní to dělat a dostáváme se do hrozné křeče." Věří, že vše se může zlomit jedním povedeným duelem. "V týmu to je, což jsme viděli v Brně. Tam jsme hráli dobře, bojovali. Není to o tom, že by někdo nechtěl. Všichni makají," prohlásil. Proslov k týmu z pozice kapitána prý zatím není potřeba.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.