ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Švédsko s přehledem přehrálo Dány 6:4

Velikost textu:
aktualizováno 7. 5. 2012 22:41

Stockholm - Jasného favorita měl duel mezi Dánskem a Švédskem. Domácí tým od začátku potvrzoval roli silnějšího mužstva a rychle se ujal vedení, které postupně navýšil až na skóre 6:1. Poté ale hokejisté tří korunek polevili a nechali soupeře snížit na 6:4. Vítězství si už ale Švédové bez problémů pohlídali a kráčejí za jasným postupem do čtvrfinále. 

Hokejisté Švédska
Hokejisté Švédska

Hokejisté Švédska vyhráli i svůj třetí zápas na mistrovství světa. Domácí reprezentace rozhodla o své výhře již v první třetině. Ve 12. minutě vedli Švédové 4:0, když se dvakrát trefil Stalberg a dvakrát se svěřenci trenéra Martse prosadili v přesilových hrách. Dánové poté, také v početní výhodě, snížili, ale hned po 43 sekundách druhé třetiny zvýšil na 5:1 Alfredsson. V polovině zápasu se své premiérové branky na MS dočkal obránce Brodin.

Soupeř sice dvěma góly na přelomu druhé a třetí části snížil na 6:3, žádné drama se ale nekonalo. I díky tomu, že se brankář Enroth i přes minimum práce udržoval ve střehu. Krátce po skončení čtyřminutové přesilovky ještě snížil kapitán Green na 6:4, další branku ale Dánové již nepřidali. 

přehrát video
MS v hokeji 2012 Finsko a Švédsko » Dánsko - Švédsko

Švédsko - Dánsko 6:4 (4:1, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky 3. Stalberg (Krüger, Hjalmarsson), 7. Eriksson (Franzén), 12. Eriksson (Zetterberg, Franzén), 12. Stalberg (Krüger, Landeskog), 21. Alfredsson (Eriksson, S. Kronwall), 30. Brodin (Franzén) - 19. Hardt (Hansen, Larsen), 39. Hardt (F. Nielsen, Eller), 41. Eller (Hardt, F. Nielsen), 52. Green (Hansen, D. Nielsen). Rozhodčí: Kaval, Patafie (oba USA) - Suominen (Fin.), Valach (SR). Vyloučení: 6:5. Využití: 2:2. Diváci: 8119. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.