ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Michálek: Jakmile to tam padne, tak už to půjde

Velikost textu:
aktualizováno 7. 5. 2012 10:42

Stockholm - Čeští hokejisté čekají na mistrovství světa ve Stockholmu na střelecké probuzení a procitnout co nejdříve chce také kanonýr Milan Michálek. S 35 góly byl sedmadvacetiletý útočník Ottawy spolu s Radimem Vrbatou z Phoenixu nejlepším českým střelcem v základní části NHL, loni při cestě za bronzem na šampionátu v Bratislavě skóroval čtyřikrát, ale v úvodních zápasech v hale Globen proti Dánsku a Švédsku se zatím neprosadil.

Milan Michálek v utkání se Švédskem
Milan Michálek v utkání se Švédskem

"Musím být lepší," řekl novinářům Michálek. Svěřenci Aloise Hadamczika dali v úvodních dvou duelech při výhře nad Dánskem a porážce se Švédskem jen tři branky. "Celý tým se musíme zlepšit. Jakmile to tam padne, tak to půjde," věří účastník letošního Utkání hvězd NHL v probuzení už v dnešním utkání s Norskem.

Důraz v koncovce prý týmu zatím na turnaji chyběl. "Musíme jít víc do brány a víc střílet. Někdy jsme měli příležitosti, že jsme mohli vystřelit, a pořád jsme nahrávali. Musíme to zjednodušit, jít víc do brány a dělat to pro ně těžší," doplnil Michálek. "Jak je tady velké hřiště, tak se zdá, že je to strašně daleko, že nemá cenu střílet. Musíme to zkoušet, padá spousta gólů z dorážek anebo to gólman nevidí."

Michálek hraje v útoku s centrem Davidem Krejčím, na pravé křídlo se už v průběhu prvního utkání zařadil místo Aleše Hemského Petr Průcha. Je rád, že se ani po porážce se Švédy složení pro další zápas nezmění. "Je jen dobře, že máme ještě nějaký čas na sehrání. Doufám, že nám tam padnou nějaké góly a dostaneme sebevědomí," navázal Michálek.

Rozhodně si ale nemyslí, že proti Norsku to bude mít český tým jednoduché. "Řekne se, že je to lehký soupeř, jenže proti těm se hraje nejhůř. Musíme to zvládnout, od začátku myslet pozitivně a snad se to obrátí," uvedl.

Očekává, že atmosféra na utkání bude podobně jako v pátek proti Dánsku komorní. "Jsem zklamaný z diváků. Nevím, co se tady děje. I na domácí Švédsko nebyla atmosféra nic moc. Hlavně je to těžší proti relativně slabším soupeřům, kdy se do toho člověk potřebuje dostat. Vypadá to jako na tréninku. Je to mistrovství světa, a není o to zájem," divil se Michálek.

Na rozdíl od loňského šampionátu v Bratislavě nebo olympijských her v roce 2010 ve Vancouveru neobléká reprezentační dres společně s bratrem Zbyňkem. Obránce Pittsburghu totiž musí na operaci kyčle. "Brácha chybí, ale máme tady taky výborné obránce," podotkl Michálek. "Musíme jen ale zjednodušit hru, hlavně zrychlit rozehrávku. Když nás Švédi napadali, tak jsme dělali chyby," dodal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.