ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Čáslavovo jubileum: čeká ho 150. zápas za českou reprezentaci

Velikost textu:

Stockholm - Český obránce Petr Čáslava bude v pondělním utkání na mistrovství světa ve Stockholmu proti Norsku slavit jubileum. V dresu hokejové reprezentace sehraje dvaatřicetiletý mistr světa z roku 2010 svůj 150. zápas. Mezi stále aktivními hráči kádru národního týmu nemá v tomto ohledu konkurenci.

Milan Michálek, Petr Čáslava a Zdeněk Kutlák
Milan Michálek, Petr Čáslava a Zdeněk Kutlák

"Je to dost, možná podepíšu kontrakt s nároďákem než s nějakým mančaftem," usmíval se Čáslava, jemuž skončila smlouva v CSKA Moskva a zatím nemá jasno o dalším angažmá. Až na metu 200 startů, na kterou v české a československé historii dosáhlo osmnáct hráčů, nepomýšlí. Dopředu raději neplánuje. "Budu hrát, dokud bude zdraví. Kdyby to mělo skončit letos a nějakým úspěchem, tak to klidně vezmu."

Premiérový zápas si stále ještě vybavuje. "Bylo to se Slováky v Plzni. Jestli si to pamatuju dobře, tak jsme ho vyhráli v prodloužení," řekl k duelu ze začátku listopadu 2002. Po letech nebyl daleko od pravdy, český tým tehdy vyhrál 4:3 už v základní hrací době. Vzpomínky na výkon z premiéry už za téměř deset let z paměti vymizely. "Vím jen, že jsem hrál ve dvojici s Kácou (Petrem Kadlecem) ze Slavie," dodal Čáslava.

Nejtěžší duel zatím prý sehrál ve finále mistrovství světa 2010 v Kolíně nad Rýnem proti Rusku, kde po vítězství 2:1 slavil zisk titulu. "Zároveň to byl můj nejdůležitější zápas. Vyhráli jsme zlato. Byl to můj největší zážitek a úspěch," prohlásil bývalý hráč Pardubic, Čerepovce nebo Timry. Rodák z Kolína se stal stabilním členem národního týmu a od roku 2007 nechyběl ani na jednom mistrovství světa. Jeho role v týmu se ale prý nemění. "Pořád hraju toho defenzivního obránce. Samozřejmě dostávám víc prostoru na ledě než dřív, ale jinak je to to stejné," doplnil Čáslava.

Nasbírané bohaté zkušenosti mu ale pomáhají. "Čím víc hrajete, tím víc sebedůvěra stoupá. Člověk se vyhraje, získá zkušenosti a není z těch zápasů tolik nervózní," podotkl Čáslava. Je rád, že je v týmu se spoustou skvělých hráčů, nejvíce mu prý vyhovuje souhra s Ondřejem Němcem. "Ale v tom nároďáku jsou všichni hráči šikovní, takže je to vždycky paráda si s kluky zahrát." Čáslava doufá, že po duelu s Norskem bude mít důvod k radosti. Pamatuje s ním porážku na MS v roce 2010. "Je vidět, že ty týmy jsou všechny vyrovnané. My musíme hrát důrazně jak v obraně, tak v útoku. Tlačit se do brány, hrát jednodušeji. Norové jsou silný soupeř jako všichni tady," dodal Čáslava.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.