ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Proti Norsku nastoupí reprezentace v brance s Kovářem

Velikost textu:

Stockholm - Čeští hokejisté nastoupí do utkání s Norskem na mistrovství světa ve Stockholmu v brance s Jakubem Kovářem, který v úvodním utkání proti Dánsku vychytal čisté konto. Plánovaná jednička Jakub Štěpánek tak zůstane v druhém ze tří zápasů na lavičce. "Oba mají dobrou výkonnost. Kovář zachytal famózně, není důvod ho neudržet ve hře. Výborní jsou oba, řekli jsme si, že tu sílu rozložíme. Po určitém zápase rozhodneme, kdo pak už bude chytat stabilně," řekl kouč Alois Hadamczik. Zápas začne v pondělí v 16:15, přímým přenosem vysílá ČT4 a mshokej.cz. 

Brankáři Kovář se Štěpánkem
Brankáři Kovář se Štěpánkem

Hadamczikovi svěřenci zakončí proti Norům úvodní trojboj na šampionátu se severskými týmy, který začal v pátek výhrou nad Dány 2:0 a pokračoval v sobotu porážkou s domácími Švédy 1:4. Reprezentační kouč, který se musí nadále obejít bez zraněného beka Zdeňka Kutláka, se rozhodl zamíchat složením obranných dvojic, které vytvoří Petr Čáslava s Miroslavem Blaťákem, Ondřej Němec s Lukášem Krajíčkem a Jakub Nakládal s Tomášem Mojžíšem.

"Útoky zůstanou stejné, jen vlevo bude hrát Tenkrát a vpravo Frolík, který tak hrál v NHL a zřejmě mu ten post více sedí," doplnil trenér k prohození křídel v prvním útoku Tomáše Plekance. V tréninku se zaměřil Hadamczikův tým na přesilovky, které piloval ve speciálních formacích. "Vytýkali jsme hráčům hlavně malý tlak na brankovišti. Nemůžeme hrát jen technický český hokej a pořád si přihrávat. Obránci musejí více střílet," doplnil Hadamczik.

Zatímco s Dánskem zatím čeští hokejisté všechny vzájemné zápasy zvládli, další papírově slabší soupeř Norsko už s nimi v 90. letech uhrál dvě remízy a před dvěma roky na mistrovství světa v Mannheimu dokonce zvítězil 3:2. Ze současného kádru byli u historické porážky Blaťák, Čáslava, Lukáš Kašpar a Jiří Novotný, kádr tehdy tvořili také Jakub Štěpánek, Mojžíš, Němec a Petr Koukal, který není aktuálně na soupisce a je mezi čekajícími náhradníky. Ani na zápas s Norskem se na ni pravděpodobně nedostane.

Do pole má český tým ještě tři volná místa, ale čeká na vývoj v NHL. Vyřazeno už je St. Louis s bekem Romanem Polákem a útočníkem Vladimírem Sobotkou, Blues prohráli s Los Angeles 0:4 na zápasy. "Doplňovat hráče zatím nebudeme. Čekáme dneska na výsledky NHL a pak uvidíme, co bude dál. Jsou tam hráči, kteří pokud vypadnou, tak přijedou. I na postu obránce. Pokud se tady něco stane, tak dopíšeme jako prvního z útočníků Koukala," prohlásil Hadamczik.

Útočník Kašpar, jeden z pamětníků porážky s Nory a následného tažení za zlatem v Německu, nebere tehdejší výsledek jako varování. "To je hokej. Navíc se vyrovnává a někdy se to stane. Tak to bylo právě v Německu, kde hráli velmi dobře, a my to nesmíme připustit zítra," prohlásil Kašpar. "Bude to podobné utkání jako s Dánskem. Nesmíme je podcenit a musíme získat tři body."

Podobně jako v úvodním utkání bude zřejmě provázet duel s Norskem v hale Globen komorní atmosféra s hrstkou diváků. "Už to budeme čekat, že tam nebude moc lidí. Nesmíme se dívat, co se děje kolem ledu, budeme si hrát svou hru a prostě musíme zápas vyhrát. Půjdeme do toho s nasazením a s vůlí vyhrát," doplnil útočník David Krejčí. Vítěz Stanleyova poháru a nejproduktivnější hráč play-off NHL z loňska zatím na turnaji na první kanadské body čeká.

Pravděpodobná sestava:

Jakub Kovář - Blaťák, Čáslava, Němec, Krajíček, Nakládal, Mojžíš - Frolík, Plekanec, Tenkrát - Průcha, Krejčí, M. Michálek - Hemský, P. Nedvěd, Vondrka - Petružálek, Novotný, Kašpar.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.