ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Rozhovor s Vladimírem Zábrodským

Velikost textu:
aktualizováno 5. 5. 2012 23:55

Stockholm – Pro legendu poválečného československého hokeje Vladimíra Zábrodského se stal Stockholm osudovým místem. V roce 1965 s rodinou do Švédska emigroval a ve Stockholmu dodnes žije, hlavně tu však získal v roce 1949 s reprezentací svůj druhý titul mistra světa.

Vladimír Zábrodský
Vladimír Zábrodský

Po tragickém úmrtí šesti reprezentantů při leteckém neštěstí nad kanálem La Manche v listopadu 1948 a emigraci útočníka Jaroslava Drobného necestoval tým kolem Zábrodského, Stanislava Konopáska a Bohumila Modrého do Švédska v roli adepta na zlato. "Favorité jsme asi nebyli, ale měli jsme sebevědomí a to bylo důležité," vzpomíná Zábrodský.

Centr první formace v posledním utkání turnaje proti domácímu Švédsku otevřel skóre a stal se tak střelcem zlatého gólu, neboť Československo nakonec vyhrálo 3:0. "To byl takový trochu tenisový gól. Trousílek vystřelil od modré a já jsem puk trefil volejem ze vzduchu do horního rohu," vypráví Zábrodský. "Na utkání byla fantastická atmosféra, přišlo snad 25 tisíc lidí a dokonce i švédský král," dodává.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.