ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

'Nováček' Mojžíš: Se Švédy žádný gólostroj nečekejme

Velikost textu:

Stockholm - Období nejistoty skončilo na hokejovém mistrovství světa ve Stockholmu pro obránce Tomáše Mojžíše, který se po zranění Zdeňka Kutláka dočká startu na turnaji a může se těšit hned na dnešní večerní souboj s domácím Švédskem. Podobně až v průběhu šampionátu naskočil do hry i před dvěma roky v Mannheimu a Kolíně nad Rýnem a při premiéře na velkém turnaji tehdy slavil se spoluhráči zlato.

Tomáš Mojžíš
Tomáš Mojžíš

Před dvěma roky Mojžíš nastoupil až do čtvrtého zápasu se Švýcarskem, tehdy rozšířil v týmu kouče Vladimíra Růžičky soupisku po zranění Filipa Nováka spolu s Ondřejem Němcem. Zlatý šampionát nakonec dohrál v první obraně s Michalem Rozsívalem.

Letos zatím přišel jen o úvodní duel s Dánskem. "Určitě jsem to nečekal tak brzy. Ale musel jsem být připravený pořád a doufám, že to vyjde dneska," řekl Mojžíš a věřil, že se zápas se Švédskem podaří. Dočkal se jako první z pětice hráčů v poli, která do dějišti turnaje přijela s vědomím, že jeden z nich se startu na šampionátu určitě nedočká.

Mojžíš: Dány jsme porazili. Dál bych to neřešil

Na zbývající tří místa nadále čekají útočníci Petr Koukal, Tomáš Vincour, Jan Kovář a obránce Jakub Krejčík. "Není to nic příjemného. Ale tak to je a člověk se s tím musí vyrovnat," řekl o svých zkušenostech Mojžíš, který byl v této sezoně v dresu TPS Turku pátým nejproduktivnějším obráncem finské ligy.

Úvodní zápas s Dánskem sledoval s ostatními náhradníky z tribuny a byl rád, že proti nepříjemnému sokovi získali spoluhráči tři body. "Bylo to 2:0, je to výhra a dál bych to neřešil. Bylo to první utkání a určitě byli všichni nervózní. Soupeř to nebyl jednoduchý. Už to ukázali na posledních pár mistrovstvích světa, že jsou velice silní," doplnil devětadvacetiletý rodák z Kolína.

Je mu jasné, že nebude jednoduché naskočit do mužstva. "Ale já myslím, že to bude dobré. Doufám, že mi to vyjde," doplnil bývalý hráč švédského MODO Hockey nebo Dinama Minsk, který má zkušenosti i z NHL z Vancouveru, St. Louis a Minnesoty.

Česko - Dánsko
Česko - Dánsko

Švédsko sledoval v pátek večer v televizi. "Hrajou velice dobře a my musíme hrát pospolu jako mužstvo. Nebude to žádný vysoký výsledek. V zápasech se Švédy až na výjimky nepadá moc gólů. Myslím si, že to bude rozdíl jednoho gólu."

Zařadí se do třetí obrany s Lukášem Krajíčkem a je rád, že se hraje na turnaji zatím na šest obránců. "Je to lepší než na sedm, kdy se to míchá. Mně konkrétně to v lize vyhovuje na šest beků a myslím, že to zvládneme," doplnil Mojžíš s vědomím, že spoluhráči už mají v nohou páteční duel. Věří, že atmosféra na zápase se Švédy bude lepší než v pátek proti Dánsku, kdy do hlediště zavítalo 1 610 diváků. "Je sobota, tak snad lidi přijdou. Uvidíme, jestli to bude vyhovovat nám nebo Švédům," dodal Mojžíš.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.