ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Plekanec: Věděli jsme, že Dánové budou dobří

Velikost textu:

Stockholm - Dvěma asistencemi se podepsal pod výhru 2:0 nad Dánskem ve vstupním zápase do mistrovství světa ve Stockholmu kapitán českých hokejistů Tomáš Plekanec. V závěru druhé třetiny po ideální přihrávce centra Montrealu otevřel skóre Aleš Hemský a v závěru utkání Plekanec vybojoval puk i před trefou Petra Tenkráta. Byl především rád, že mužstvo zahájilo šampionát vítězně. 

Tomáš Plekanec
Tomáš Plekanec

"Věděli jsme, že Dánové budou dobří. Já jsem to říkal už před zápasem a nebyl to žádný alibismus. To vítězství je důležité. Dánové nás motali ve třetině stejně, jako nás můžou motat Švédové nebo Rusové," řekl Plekanec. Podle něj chyběl především důraz před brankou. "My si říkáme každé mistrovství, že málo chodíme do brány a málo střílíme. Musíme taky víc bruslit. Dávat si to na hokejku a jít do brány. To jsou ty základní věci, které umíme, předváděli jsme je v Brně a musíme se k nim vrátit i tady," řekl vicemistr světa z roku 2006.

Ocenil výkon gólmana Jakuba Kováře. "Chytá výborně, podržel nás. Bylo to dlouho 0:0 a o to to bylo důležitější," připojil Plekanec. Důležité podle něj bylo za vyrovnaného stavu držet se vlastní hry a nepanikařit. "Nešlo to všechno, jak jsme chtěli. Ale musíme jít zápas od zápasu a soustředit se na další utkání. Ty chyby, co jsme udělali, si řekneme. Vyhráli jsme, to je důležité."

Ke klidu v závěru zápasu přispěl, když pomohl vybojovat druhý gól. "Já měl puk na manťáku a dostal jsem dvě nebo tři rány do hlavy. Praštil jsem se o mantinel. Takže jsem se jen otočil a dal jsem mu ji taky. Frolda (Michael Frolík) mi tam výborně pomohl, Tenky (Petr Tenkrát) to dostal parádně na střelu," doplnil Plekanec. Tenkrát si práci spoluhráčů pochvaloval. "Čekal jsem jako třetí hráč nahoře, abychom nepropadli, kdyby se to náhodou propadlo. Frolda mi to dal na jedničku a já to trefil. Myslím si, že ten gólman nic neviděl, bylo to skrz beka," vrátil se čtyřiatřicetiletý Tenkrát k důležité trefě.

I podle útočníka Sparty se potvrdilo, že Dánové nejsou snadnými soupeři. "Věděli jsme, že nás budou hodně zlobit, pokud nedáme nějaké rychlé góly. Měli tam dneska pasáže, kdy nás skoro nepustili ze třetiny a výborně bruslili. Na tom velkém ledě se to strašně špatně brání, výborně to vychytal Jakub Kovář a dneska mu patří dík," prohlásil Tenkrát. "V té třetí třetině nás dost mleli a určitě si vytvořili dost šancí. Samozřejmě druhý gól nám dal trošku klid a bude větší sebevědomí do dalšího zápasu," řekl.

Atmosféra zápasu českým hráčům velký zážitek nenabídla. "Samozřejmě to nebylo nic moc. V takové atmosféře se hokej taky hraje těžko, ale na to se asi nikdo nebude vymlouvat. Předpokládám, že zítra proti Švédům to bude úplně něco jiného," podotkl Tenkrát. Plekanec také přiznal, že hrát před 1610 diváky v hale pro 14 tisíc příznivců není jednoduché. "Atmosféra nebyla moc dobrá, ale je to mistrovství světa, takže není potřeba to řešit. Jsme tady kvůli výhrám a ne kvůli tomu, kolik je lidí," dodal Plekanec. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.