ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Mrázkovi se splnil sen, je v jednom týmu se Štěpánkem

Velikost textu:

Stockholm - Brankářskou jedničkou českého výběru má být na mistrovství světa Jakub Štěpánek, první zápas však odchytá jiný Jakub – Kovář. Trochu v pozadí zůstává třetí brankář výběru. Petr Mrázek je velkou nadějí pro budoucnost českého hokeje. Na mistrovství světa juniorů dotáhl svým famózním výkonem Čechy do čtvrtfinále, semifinále uniklo opravdu o vlásek. Ve Švédsku a Finsku bude spíše sbírat zkušenosti.

Česko "20" - USA "20"
Česko "20" - USA "20"

Hlavní Mrázkův úkol je tedy jasně daný. Jeho případné nasazení do zápasu je totiž spíše v rovině teorie. "Měl bych hlavně získat zkušenosti na další sezonu, budu se snažit okoukat co nejvíce." Na ledě má být hlavně při ranních trénincích, aby si hráči mohli nacvičovat různé varianty zakončení.

Přesto má mladý brankář ideální možnost nasát atmosféru velkého turnaje. Protože hrají Češi základní skupinu ve Stockholmu, má Mrázek možnost pohybovat se po jedné z nejzajímavějších hokejových hal minimálně v Evropě. "Je to nádherná budova. Ještě jsem se nebyl podívat nikde okolo, včera jsme byli jen na ledě, to byl můj první zážitek. V NHL a v juniorské lize jsou haly odlišné," všiml si.

Atmosféra na mistrovství světa juniorů byla živelná, seniorský šampionát je přirozeně trochu odlišný. "Kluci se chovají více profesionálně, vědí, do čeho jdou. To možná v kabině hráčů do dvaceti let trochu chybělo," přemítal Mrázek o rozdílech oproti jeho prvnímu letošnímu turnaji.

Mrázek ještě nestačil pořádně poznat všechny spoluhráče. Velkou výjimkou je však brankář Jakub Štěpánek, se kterým se ocitá téměř v příbuzenském stavu. Štěpánek totiž chodí s jeho sestrou a oba gólmani k sobě mají logicky blízko. "Byl můj sen se jednou setkat s Kubou (Štepánkem) v jednom týmu. Podařilo se nám to celkem brzy. Kuba ale žije v Ostravě a my jsme díky tomu v kontaktu jen v létě." Pokud ale vše půjde dobře, mají Mrázek se Štěpánkem velkou šanci, že se budou pravidelně vídat i na jaře. Jako letos.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.