ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Hokejisté už trénovali ve Stockholmu

Velikost textu:
aktualizováno 3. 5. 2012 19:26

Praha - Čeští hokejisté jsou v dějišti mistrovství světa. Den před svým úvodním duelem proti Dánsku dorazil tým trenéra Hadamczika do Stockholmu. Češi, kteří budou na 76. světovém šampionátu obhajovat bronz, si už stihli vyzkoušet i led v hale Globen.

Tomáš Plekanec
Tomáš Plekanec

"Člověk se těší už proto, že to čekání je dlouhé. Vyplnilo ho hodně zápasů, ale jedeme na mistrovství, které je úplně jiným turnajem než ten, který jsme hráli naposledy. Jsem rád, že už to bude začínat," řekl Hadamczik.

Myslel už také na to, jak se vypořádat s prvním soupeřem, který jeho svěřence čeká - Dánskem. "Každý má hlavně ze začátku hodně sil a ta utkání nebudou jednoduchá. My se na to ale musíme připravit tak, abychom to zvládli," prohlásil Hadamczik. Neprozradil ale, kdo bude proti překvapivému čtvrtfinalistovi MS 2010 chytat. "Rozhodneme dnes na tréninku," uvedl kouč.

Přestěhovat hokejový tým na světový šampionát je pěkná fuška. S týmem letí 31 padesátikilogramových krabic, tři sta holí a 26 hráčských tašek. Přesun proběhl bez problémů a večerní trénink mohl trenér Hadamczik vést v klidu, i proto, že včera podepsal reprezentační smlouvu na další 3 roky.

Petr Nedvěd a Aleš Hemský
Petr Nedvěd a Aleš Hemský
Více fotek
 • Petr Nedvěd a Aleš Hemský autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/36/3537/353615.jpg
 • Tomáš Plekanec a Petr Průcha autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/36/3537/353616.jpg
 • Tomáš Král a Alois Hadamczik autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/36/3537/353618.jpg
 • Milan Michálek, Petr Čáslava a Zdeněk Kutlák autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/36/3537/353617.jpg

"Už se moc těšíme. Snad zítra dobře odstartujeme a bude se nám hned od začátku dařit, abychom získali klid," přál si kapitán mužstva Tomáš Plekanec. "Není ale důvod být nervózní. V Brně jsme podali vcelku dobré výkony, takže do toho můžeme jít s čistou hlavou," dodal devětadvacetiletý útočník Montrealu.

Na soupeře z opačné "helsinské" skupiny narazí český tým kvůli nově zavedenému systému případně až v semifinále. "Budeme muset asi hodně koukat na televizi, abychom viděli, jak hrají. Ale pro nás bude samozřejmě nejdůležitější, jak hrajeme my v naší skupině," zdůraznil Plekanec.

Startu vrcholu sezony už se nemohl dočkat ani nejzkušenější člen současného kádru Petr Nedvěd. "Nervozitou nijak netrpím, ale natěšený jsem. Atmosféra tam bude určitě vynikající a já se na to - asi stejně jako všichni ostatní - moc těším," řekl Nedvěd. První trénink v dějišti šampionátu čeká český tým ve stockholmské hale Globen od 18:00 hodin.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.