ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Atmosférou jsem trochu zklamaný, vzkázal Záruba ze Stockholmu

Velikost textu:
aktualizováno 3. 5. 2012 18:20

Stockholm - Mistrovství světa v ledním hokeji 2012 je na svém počátku. Co přinese po sportovní stránce, je otázkou, nicméně jakým způsobem bude divákům zprostředkováno Českou televizí, již nyní naznačil v chatu s diváky šéfkomentátor redakce sportu Robert Záruba. Prozradil například, že atmosféra v dějišti šampionátu je poněkud chladnější, dostalo se i na témata točící se kolem domácí extraligy. Odpovědi na vaše dotazy si můžete přečíst ZDE.

Robert Záruba v aréně ve Stockholmu
Robert Záruba v aréně ve Stockholmu
Otevřít galerii
 • Robert Záruba v aréně ve Stockholmu autor: Jan Stříteský, zdroj: ČT4 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/36/3538/353711.jpg?1336051340
 • Studio České televize ve stockholmské hale autor: Jan Stříteský, zdroj: ČT4 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Strop Globen arény ve Stockholmu autor: Jan Stříteský, zdroj: ČT4 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Vlajky nad ledovou plochou v Globen aréně autor: Jan Stříteský, zdroj: ČT4 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Záruba s diváky chatoval přímo ze studia ČT, které je v rohu stockholmské haly Globen. Samotní komentátoři budou mít ideální výhled. Oproti roku 1995 budou sice výše, zato však ideálně na středu.

Loňský šampionát se mohl pyšnit vynikající atmosférou, Slováci si mistrovství užívali, což bylo znát na každém kroku. Švédsko však zatím vypadá poněkud chladně, nejen co se počasí týká. "Zatím jsem atmosférou ve Stockholmu trochu zklamaný. Bratislava byla loni natěšená mnohem víc. A zatím velký průšvih je prodej lístků - dát za vstupenku v přepočtu 4 000 korun, to je palba i pro sociální království tady ve Švédsku."

Zajímavou kapitolou komentování jakéhokoliv sportu je výslovnost cizích jmen. Kolegové komentátoři si podle Záruby často vzájemně vypomáhají i během šampionátů. "Výslovnost si pravidelně "vyměňujeme" s kolegy. Někdy je to legrační, častěji ale obdivuhodné, jak se kluci perou s "Jeřábkem" nebo "Židlickým". Sám jsem asi působil velmi blbě, když mě čínská komentátorka cvičila v 11 variantách výslovnosti "s" ve jménech družstva čínských hokejistek," přiblížil komentátorské strasti.

V českém hokeji se již dlouhou dobu debatuje o stavu mládeže. Ve výběru trenéra Aloise Hadamczika se i letos objevují nové a nadějné tváře, perspektivních hráčů se ovšem každý rok objevuje čím dál méně. "Situace v mládeži je kritická, to, co svaz i kluby v minulosti totálně zanedbaly - řízení, vývoj a kontrola mládeže - se bude napravovat dlouho a velmi těžko," myslí si Záruba.

Ale snaží se být alespoň trochu optimistický. "Třeba i z toho, že Roman Červenka, kluk, který se vypracoval v Čechách, podepsal hezkou smlouvu v Calgary. Moc důležitý příklad pro ostatní - ale taky výzva připravit dorostu a juniorům takový program, který aspoň občas porazí plány "za každou cenu za Atlantik"."

Robert Záruba začne první den šampionátu spolu s Martinem Hostákem ve Studiu MS, v sobotu bude komentovat svůj první zápas – duel základní skupiny mezi Švédskem a českým výběrem. Za mikrofon usedne i během závěrečného zápasu mistrovství, v neděli 20. května, po jehož konci budeme znát nového mistra světa.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.