ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

V národním týmu Kazachstánu dominují hráči z Astany

Velikost textu:

Helsinky - Útočník Nikolaj Antropov z Winnipegu nepomůže hokejistům Kazachstánu na mistrovství světa v Helsinkách. Aktuálně jediný zástupce nováčka elitní kategorie v NHL se z účasti na šampionátu omluvil. Kouč Andrej Šajanov bude spoléhat hlavně na sehranost hráčů z kazašského týmu KHL Barysu Astana, který má v širším sedmadvacetičlenném kádru 15 zástupců.

USA - Kazachstán
USA - Kazachstán

V KHL působí také gólman Vitalij Kolesnik v Ufě, obránce Alexej Troščinskij z Viťazu Čechov a útočník Dmitrij Upper z Atlantu Mytišči. Dalších pět hráčů nastupuje za kazašský Usť-Kamenogorsk v ruské Vyšší lize. Kazachstán se vrátil do elitní kategorie po sestupu v roce 2010 díky loňskému vítězství ve skupině B divize I v Kyjevě, kde skončil o dva body před Velkou Británií.

V přípravě sehrál jen tři zápasy v Itálii, kde nejdříve prohrál 2:5 a pak si připsal výhry 2:1 a 2:1 v prodloužení. Do turnaje vstoupí tým trenéra Šajanova v sobotu duelem se Švýcarskem a v dalších zápasech v základní skupině v Helsinkách se utká s Francií, Běloruskem, Slovenskem, Spojenými státy americkými, Kanadou a domácím Finskem.

Nominace Kazachstánu na mistrovství světa ve Finsku (4.-20. května):

Brankáři: Vitalij Jeremejev, Alexej Ivanov (oba Barys Astana/KHL), Vitalij Kolesnik (Ufa/KHL), Pavel Polujektov (Sněžní Barysi/MHL),

obránci: Jevgenij Fadějev, Alexej Litviněnko, Vitalij Novopašin, Roman Savčenko (všichni Barys Astana/KHL), Vladimir Kolesnikov, Andrej Korabejnikov, Denis Šemelin (všichni Usť-Kamenogorsk), Alexej Troščinskij (Viťaz Čechov/KHL), Sergej Jakovenko (Karaganda),

útočníci: Jevgenij Bumagin, Andrej Gavrilin, Vadim Krasnoslobodcev, Fjoror Poliščuk, Konstantin Puškarev, Konstantin Romanov, Jevgenij Rymarev, Roman Starčenko, Talgat Žajlajov (všichni Barys Astana/KHL), Dmitrij Dudarev, Konstantin Savenkov (oba Usť-Kamenogorsk), Andrej Spiridinov, Alexej Voroncov (oba HK Astana), Dmitrij Upper (Atlant Mytišči/KHL).

Trenér: Andrej Šajanov.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.